(12) 28 17 123

NIEPODLEGŁOŚĆ

P1030701 plus

Najważniejsze polskie święto narodowe – Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości było obchodzone również w naszej szkole. W piątek, 8 listopada 2019 wszyscy uczniowie i nauczyciele spotkali się na uroczystości poświęconej Polsce.

Wszystkich powitała Pani Dyrektor Lidia Jodłowska-Rzucidło, która przypomniała uczniom o trudnej historii Polski oraz o walce wielu Polaków o niepodległość. Uczniowie klasy VIII przygotowali program poetycko-muzyczny pt. „Polska pogrzebana”, który dostarczył wszystkim dużą porcję wiedzy historycznej i wielu wzruszeń.

Po występie wszystkie klasy wzięły udział w Szkolnym Konkursie Piosenki Patriotycznej, do którego przygotowywały się od kilku tygodni. W pierwszej części wystąpili uczniowie kl. I-III. Po występie najmłodszych, o godz. 11.11 (godzina nie jest przypadkowa, gdyż nawiązuje do daty Święta Niepodległości), po wprowadzeniu sztandaru szkoły, wszyscy stanęli na baczność i odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. Po nim odbyła się druga część konkursu kl. IV-VIII.

Ostatecznie komisja konkursowa ustaliła, iż w kategorii kl. I-III każda z klas wykazała się talentem i wielkim sercem i postanowiła każdej klasie przyznać I miejsce. W klasach starszych rywalizacja była bardzo zacięta – tutaj niemal każda klasa oprócz talentów wokalnych zaprezentowała się przy akompaniamencie w wykonaniu uczniów poszczególnych klas.
I miejsce zajęła kl. VI
II miejsce ex aequo zajęły kl. VII i VIII
III miejsce – kl. V
IV miejsce – kl. IV.
Poziom konkursu był bardzo wysoki. Gratulujemy! Wszyscy otrzymali dyplomy i słodycze.

To nie koniec świętowania. Wszystkich zapraszamy na Wieczór Pieśni Patriotycznej w naszej szkole, który odbędzie się 10 XI, o godz. 17.00.