(12) 28 17 123

GMINNY DZIEŃ DZIECKA – MIKLUSZOWICE 2019

DSCF6099 plus

2 czerwca 2019 r. w szkole w Mikluszowicach odbył się Gminny Piknik z okazji Dnia Dziecka. Jego organizatorzy to: Gminne Centrum Kultury w Drwini z siedzibą w Grobli oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mikluszowicach.

Program pikniku był bogaty i urozmaicony, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Licznie zgromadzone dzieci i ich rodzice mogli obejrzeć m.in.: występy przedszkolaków, które swój program dedykowały wszystkim mamom z okazji ich niedawnego święta, „Rzepkę”
w wykonaniu uczniów klasy I, występy szkolnych grup tanecznych. Tańce przeplatały piosenki  laureatek  Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej. Młode artystki zachwyciły publiczność, o czym świadczył gorący aplauz. Prawdziwym hitem okazała się przekomiczna inscenizacja „Kaczki dziwaczki” przygotowana przez rodziców i nauczycieli.

Organizatorzy zaproponowali też dzieciom szereg konkursów z nagrodami. Były szarady rodzinne, konkursy plastyczne, planszowe gry historyczne, w których mogły uczestniczyć całe rodziny, gra terenowa z kodami QR, gry i zabawy sportowe. Dzieciaki mogły poszaleć na dmuchańcach i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce. Dużym zainteresowaniem cieszył się mecz piłki nożnej. Po przeciwnych stronach boiska stanęli  rodzice i uczniowie. Zwyciężyli ci pierwsi wynikiem 8: 4.

Na piknik przybyli też motocykliści, którzy najmłodszym miłośnikom motoryzacji zaproponowali przejażdżkę zabytkowymi motocyklami. Z kolei przedstawiciele Klubu Krwiodawców z Drwini przeprowadzili konkurs wiedzy z nagrodami z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, o czym świadczyła długa kolejka po losy. Każdy chciał kupić ten  jeden, jedyny – szczęśliwy i odjechać rowerem (to główna nagroda loterii). Kusiły też: deskorolki, piłki firmy Adidas, bilety do Kopalni Soli w Bochni oraz notebook.

Przez cały czas trwania pikniku czynna była kawiarenka. Rodzice serwowali pyszne ciasta, lody, napoje oraz kiełbaski z grilla.

Impreza mogła zostać zorganizowana dzięki życzliwości sponsorów. Pani Dyrektor Lidia Jodłowska-Rzucidło składa gorące podziękowania: firmom: Dach-Komplex, Gomar Stal, kierownictwu sklepu Spar w Mikluszowicach a ponadto  Pani Halinie Le Van, Panu Przemysławowi Lisowi, Państwu Marii i Andrzejowi Burkom oraz Panu Piotrowi Aksamitowi z ekipą motocyklistów za motorowy pokaz pełen wrażeń.

Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem jak zawsze niezawodnych  rodziców oraz nauczycieli. A dzieciom z okazji ich święta życzymy mądrego korzystania z tego, co niesie życie.