(12) 28 17 123

SĄ W FINALE WOJEWÓDZKIM BRD!

plus

I tym razem reprezentanci naszej szkoły nie zawiedli i po zaciętej walce zakwalifikowali się do finału wojewódzkiego, który niebawem odbędzie się w Stroniu.

26 IV 2019 r. w naszej szkole odbyły się eliminacje powiatowe XLII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Wzięło w nim udział 14 drużyn w dwóch kategoriach wiekowych. Rywalizacja była na bardzo wyrównanym poziomie. Drużyny zmagały się w testach ze znajomości przepisów w ruchu drogowym, by następnie sprawdzić się w umiejętnościach iście akrobacyjnych na torze przeszkód. Konieczny był również przejazd po miasteczku ruchu drogowego, a wszystko to pod okiem policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Bochni oraz niezawodnego Sędziego Głównego – Pana Zbigniewa Koguta.

Po wszystkich konkurencjach najlepsi okazali się zawodnicy z Mikluszowic. W kategorii młodszej zwyciężyła drużyna w składzie: Julia Oleksińska, Wiktoria Oleksińska, Rafał Bujak i Adam Dec; a w kategorii wiekowo wyższej: Dagmara Dziedzic, Angelika Zdebska i Marcel Brydniak. Drużyny przygotowywały się pod okiem nauczycieli: Pani Anny Krawiec i Pana Wiesława Matusika. Przed zespołem kolejne wyzwanie – finał wojewódzki w Stroniu i powrót do Mikluszowic, w których odbędzie się finał krajowy.

W pierwszej kategorii wiekowej (10-12 lat) drugie miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół Gminnych w Nieszkowicach Wielkich, a trzecie – uczniowie z Dąbrówki.

W kategorii wiekowej powyżej 12 lat również drugie miejsce przypadło Nieszkowicom Wielkim, a trzecie – uczniom gimnazjum w Łapanowie.

Turniej na szczeblu powiatowym został zorganizowany pod Patronatem Starosty Bocheńskiego – Pana Adama Korty i Wójta Gminy Drwinia – Pana Jana Pająka. Zawodników i opiekunów oraz gości przywitała Pani Lidia Jodłowska-Rzucidło – Dyrektor ZSP w Mikluszowicach. Drużynom z powiatu bocheńskiego kibicowali: Pan Ryszard Drożdżak – Wicestarosta Powiatu Bocheńskiego, Pan Stanisław Bukowiec – Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego, Pan Mariusz Palej – Wójt Gminy Rzezawa, Pan Jan Pająk – Wójt Gminy Drwinia, Pan Mateusz Kracik – Zastępca Wójta Gminy Drwinia, Pan Roman Gołębiowski – Przewodniczący Rady Gminy Drwinia, nadkom. Łukasz Radzięta – Zastępca Komendatna Powiatowego Policji w Bochni. asp. szt. Jacek Sobiecki – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Bochni oraz Wizytator Kuratorium Oświaty – Pan Grzegorz Kubacki.

Wszystkim drużynom gratulujemy wyników i bardzo wysokich umiejętności, a zawodnikom z naszej szkoły kibicujemy na etapie wojewódzkim w Stroniu!

Skip to content