(12) 28 17 123

Bezpieczne wakacje – spotkanie z policjantem

plus

22 czerwca 2017 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w ramach działań prewencyjnych pn. „Bezpieczne wakacje” odbyło się spotkanie z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Bochni panem Rafałem Mordarskim aby porozmawiać o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji.

Policjant przygotował prelekcję dotyczącą uświadomienia uczniom o zagrożeniach czyhających na nie podczas letniego wypoczynku, pobytu w domu bez opieki rodziców, a także o odpowiedzialności osób nieletnich za popełniane czyny karalne. Podczas spotkania pan Rafał Mordarski opowiedział uczniom o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, m. in.  o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach, gdy np. w pobliżu nie ma chodnika, co trzeba zrobić by bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni,  oraz jak bezpiecznie bawić się w podczas wakacji.  Podczas spotkania  funkcjonariusz ostrzegał także przed kąpielami i zabawami w miejscach niedozwolonych, szczególną uwagę zwrócił na powinność korzystania z kąpielisk strzeżonych z udziałem ratownika oraz o wszelkiego rodzaju zagrożeniach wynikających z kąpania się na „dzikich akwenach”, a także o konsekwencjach skakania do wody na „główkę ”. Omówił także zasady bezpiecznego zachowania w domu, w  górach, na drodze oraz na wszelkiego rodzaju imprezach plenerowych.

Celem spotkania było przypomnienie uczniom podstawowych zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą, czy na drodze, uwrażliwienie na różne niebezpieczeństwa  oraz kształtowanie wyobraźni i myślenia przyczynowo-skutkowego.

Skip to content