(12) 28 17 123

SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

O życie należy dbać, a w sytuacjach zagrożenia trzeba umieć je ratować,  dlatego 26 stycznia 2024 r. zostało zorganizowane spotkanie dla  uczniów naszej szkoły z ratownikiem medycznym. Uczniowie wzięli udział w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz prawidłowego zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

Podczas spotkania uczniowie uczyli się jak należy sprawdzać u człowieka przytomność, oddech i tętno oraz w jaki sposób można pomóc osobie poszkodowanej zanim przyjedzie zespół ratownictwa medycznego. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się wskazówki związane z ułożeniem w pozycji bocznej bezpiecznej oraz ćwiczenia praktyczne na fantomie. Po omówieniu zasad udzielania pierwszej pomocy uczniowie bardzo chętnie i aktywnie brali udział w ćwiczeniach praktycznych wykonując podstawowe czynności ratownicze pod fachowym okiem ratownika medycznego.

Czas spędzony z ratownikiem medycznym w przyszłości, być może przyczyni się do uratowania komuś życia. Spotkanie było doskonałą okazją do poznania odpowiedzialnej pracy ratownika medycznego, wdrażania dzieci do pomocy potrzebującym oraz do przestrzegania zasad bezpiecznych zabaw. Serdecznie dziękujemy Panu Kamilowi Kolanowskiemu- ratownikowi medycznemu za poświęcony czas i profesjonalne przekazanie wiedzy na temat pierwszej pomocy naszym uczniom.

 

Skip to content