(12) 28 17 123

SZKOLNA WIGILIA

DSCF7927 plus

Piątek, 20 grudnia 2019 r., był w naszej szkole dniem świątecznym. Już od rana uczniowie przygotowywali klasy na wigilijne spotkania opłatkowe. Następnie na holu odbyło się wspólne kolędowanie. Poszczególne klasy zaprezentowały najpiękniejsze kolędy i pastorałki, często z udziałem  klasowych instrumentalistów. Po koncercie uczniowie udali się do klas, gdzie wspólnie z wychowawcami połamali się opłatkiem, złożyli sobie świąteczne życzenia a potem skosztowali przyniesionych z domu smakołyków.

O godzinie 11.15 odbyło się przedstawienie wigilijne przygotowane przez uczniów klasy 8 pod kierunkiem wychowawczyni Pani Marty Panek. Gościnnie wystąpili w nim także Milena Rzucidło oraz Filip Krążała. Akcja współczesnych jasełek odbywała się w trzech wymiarach: niebieskim, piekielnym i ziemskim. Główną osią kompozycyjną była walka aniołów i diabłów o duszę ludzką. W przedstawieniu przeplatały się wątki komiczne z nostalgicznymi, a całość z pewnością skłaniała do refleksji.

Po występie przyszedł czas na życzenia. Złożyła je Pani Dyrektor Lidia Jodłowska-Rzucidło oraz zaproszeni goście: sekretarz Gminy Drwinia Pan Leszek Zabiegała, Pani Dyrektor Angelika Świerblewska oraz przewodnicząca Rady Rodziców Pani Marta Dziedzic. Adresatami życzeń byli nauczyciele i uczniowie, a przede wszystkim wigilijny solenizant ks. Adam Dynak.