(12) 28 17 123

WYCIECZKA DO KRAKOWA

dav plus

30 października 2019 r. uczniowie kl. VI-VIII wzięli udział w wycieczce do Krakowa.
Te jesienne wyjazdy do dawnego grodu Kraka stały się już niejako tradycją naszej szkoły. Przede wszystkim chcemy lepiej poznać to miasto, z jego zabytkami i muzeami, ale także skorzystać z oferty edukacyjnej, jaką na wyciągniecie ręki mają uczniowie krakowskich szkół.

Z tą myślą zorganizowany został wyjazd do stosunkowo młodego Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila”. Tam nasi uczniowie wzięli udział w bardzo ciekawych warsztatach „Za Naszą Wolność i Waszą – odkryj historię Wojska Polskiego”.
Po miniwykładzie, przeprowadzonym z wykorzystaniem tablicy multimedialnej, można było sprawdzić zdobyte wiadomości w praktyce, m.in. wypełniając krzyżówki. Najwięcej emocji wzbudziła możliwość przymierzenia hełmu oraz potrzymania prawdziwego karabinu. Następnie odbyła się gra terenowa. Uczniowie podzieleni na grupy udali się do podziemi, gdzie samodzielnie (z pomocą planu) poruszali  się  po Muzeum w poszukiwaniu informacji potrzebnych do wypełnienia karty pracy.

Druga część wycieczki związana była z edukacją filmową. Najpierw uczniowie obejrzeli teatralno-filmowe widowisko, w czasie którego aktorzy zabrali ich w podróż po świecie kina gatunków. Przekaz słowny został wzbogacony fragmentami filmów oraz sporą dozą humoru.  Multimedialne widowisko zakończyła projekcja pełnometrażowego filmu „Biegnij, Amelio”. Tytułowa bohaterka zmaga się z astmą. Nie akceptuje swej choroby i z narażeniem życia stara się sprostać wymaganiom codzienności. Czy Amelia wyzdrowieje? A może zrozumie, że choroba stanie się łatwiejsza, jeśli nauczy się z nią żyć? Chcecie poznać odpowiedzi na te pytania, zobaczcie film. Polecamy!