Szkoła podstawowa
GIEŁDA ZAWODÓW W NASZEJ SZKOLE
Giełda Zawodów to wydarzenie edukacyjne organizowane w naszej szkole każdego roku, podczas którego uczniowie klasy 8 prezentują różne profesje, ścieżki kariery oraz wymagania związane z wyborem zawodu. Przygotowane stanowiska dotyczyły zawodów branży beauty, medycznej, informatycznej, energetycznej, mechanicznej i architektury. Można
SZKOLNY KONKURS FOTOGRAFICZNY
Wyniki konkursu fotograficznego o tematyce zimowej przyniosły wiele inspirujących i zachwycających prac, które ukazały zimę w dwóch wyjątkowych odsłonach.
W kategorii „Aktywni zimą” – aktywność fizyczna, sport i rekreacja w zimowej scenerii uczestnicy uchwycili energię i radość płynącą z ruchu na
SUKCES DZIEWCZĄT W SIATKÓWCE!
W ostatnich dniach w Szkole Podstawowej w Drwini odbyły się Gminne Zawody Piłki Siatkowej Dziewcząt. Nasza drużyna zaprezentowała świetną formę i zaangażowanie, zajmując III miejsce!
Gratulujemy wszystkim uczestniczkom wspaniałej gry, ducha sportowej rywalizacji i walki fair play. Życzymy kolejnych sukcesów.
To kolejny
SUKCES NASZYCH UCZENNIC Z KLASY III NA GMINNYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM
17 marca 2026 r. w Szkole Podstawowej w Grobli odbył się gminny Konkurs „Mistrz Matematyki”. W zmaganiach wzięło udział po trzech uczniów klasy III ze wszystkich szkół z terenu Gminy Drwinia.
Uczestnicy rozwiązywali zadania matematyczne, które wymagały nie tylko znajomości podstawowych
„KSIĘŻNICZKA NA ZIARNKU GROCHU” UCZNIOWIE KLAS PIERWSZYCH I KLASY DRUGIEJ NA SPEKTAKLU
Dnia 16 marca 2026 roku uczniowie klas pierwszych oraz klasy drugiej mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu kulturalnym. W Oratorium w Bochni odbył się spektakl teatralny pt. „Księżniczka na ziarnku grochu”, przygotowany przez aktorów Teatru Nowoczesnego z Krakowa. Przedstawienie było
DZIEŃ KOBIET
6 marca 2026 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. Z tej okazji odbyła się uroczystość przygotowana przez Samorząd Uczniowski oraz innych uczniów pod opieką Pani Anety Mazur.
Uczniowie zaprezentowali przedstawienie, które ukazywało życie kobiet dawniej i dziś. Pokazano, jak na
„FONOHOLIZM – CZY WARTO WYLOGOWAĆ SIĘ Z ŻYCIA” – WARSZTATY DLA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
Dnia 3 marca przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem, p. Anetą Mazur udali się do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bochni na warsztaty pt. „Fonoholizm – czy warto wylogować się z życia?”. Podczas spotkania uczniowie wspólnie definiowali zjawisko fonoholizmu oraz rozmawiali o
APEL Z OKAZJI DNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbył się w naszej szkole krótki apel przygotowany przez nauczyciela historii, pana Aleksandra Cepaka. Uczniowie przybliżyli sylwetki bohaterów oraz przypomnieli najważniejsze wydarzenia związane z ich działalnością.
Podczas uroczystości nie zabrakło wierszy, krótkich wystąpień oraz
” MNIE JUŻ TU NIE MA”- SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS I-III
Uczniowie klas I–III naszej szkoły wzięli udział w szkolnym konkursie plastycznym pt. „Mnie już tu nie ma”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Młodzieżowy Zespół Projektowy „Mnie Już Tu Nie Ma”, realizujący projekt w ramach ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z Teorii, we współpracy
„MNIE JUŻ TU NIE MA”- KONKURS WIEDZY EKOLOGICZNEJ
25.02.2026 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie wiedzy ekologicznej przygotowanym przez młodzieżowy zespól projektowy „Mnie Już Tu Nie Ma” realizujący projekt w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z Teorii” we współpracy z I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego
GMINNE IGRZYSKA CHŁOPCÓW KLAS VII-VIII W PIŁCE SIATKOWEJ
W dniu 18.02.2026 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Drwini odbyły się Gminne Igrzyska Chłopców klas VII–VIII w piłce siatkowej. W sportowej rywalizacji wzięły udział cztery drużyny reprezentujące szkoły z terenu Gminy Drwinia.
Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”, dzięki czemu wszystkie
ŚWIETLICOWY KONKURS PLASTYCZNY
W świetlicy szkolnej odbył się zimowy konkurs plastyczny, który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Dzieci tworzyły prace inspirowane zimową aurą – pojawiły się śnieżne krajobrazy, bałwany, zimowe zabawy oraz magiczne, mroźne scenerie.
Powstałe dzieła zachwycały pomysłowością, starannością wykonania i różnorodnością
SUKCES NASZYCH UCZNIÓW NA XIV GMINNYM KONKURSIE KOLĘD I PIOSENKI ZIMOWEJ
Z radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły, którzy zwyciężyli w szkolnych eliminacjach, 30.01.2026 r. reprezentowali naszą placówkę podczas XIV Gminnego Konkursu Kolęd i Piosenki Zimowej, organizowanego przez Gminne Centrum Kultury i Sportu w Drwini.
Konkurs był okazją do zaprezentowania talentów wokalnych
JASEŁKA DLA SAMOTNYCH I CHORYCH
30 stycznia 2026 roku w naszej szkole odbyły się jasełka oraz kolędowanie dla seniorów, osób samotnych i chorych. W spotkaniu uczestniczyli Podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Bochni, Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Bochni, Podopieczni Dziennego Domu Seniora + w Drwini, Studenci
APEL „BEZPIECZNE FERIE”
28 stycznia 2026 r. w naszej szkole odbył się apel poświęcony zasadom bezpiecznego spędzania ferii zimowych. Spotkanie zostało przygotowane przez szkolnego psychologa, panią Joannę Gawor.
Podczas apelu pani psycholog zwróciła szczególną uwagę na bezpieczeństwo uczniów zarówno podczas zimowego wypoczynku w domu,
GMINNE ZAWODY W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT
20 stycznia 2026 r. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Drwini odbyły się Gminne Zawody w Piłce Siatkowej Dziewcząt klas VII–VIII. W turnieju uczestniczyły cztery szkoły z terenu Gminy Drwinia: Szkoła Podstawowa w Grobli, Szkoła Podstawowa w Drwini, Szkoła Podstawowa w
WYSTAWA „OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA”
W naszej szkole, w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Ocalić od zapomnienia”, pani Edyta Sieczka oraz pani Maria Ziółko wraz ze swoimi wychowankami zorganizowały wyjątkową wystawę staroci. Jej celem było przybliżenie uczniom życia codziennego oraz historii minionych pokoleń.
Na wystawie można było
„NIECH ŻYJE BAL…” ZABAWA KARNAWAŁOWA W NASZEJ SZKOLE
20 lutego 2026 R. w naszej szkole odbyła się radosna zabawa karnawałowa. Uczniowie przybyli w barwnych i pomysłowych przebraniach, wcielając się w różne postacie z bajek, filmów oraz świata fantazji. Od samego początku wszystkim dopisywał świetny humor, a uśmiechy nie
SUKCES NASZEJ SZKOŁY W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE „ODBLASKOWA SZKOŁA 2025”
Z dumą informujemy, że nasza szkoła zajęła XIV miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Odblaskowa Szkoła 2025”, a jednocześnie uzyskała tytuł najlepszej szkoły w powiecie bocheńskim.
Uroczyste podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród odbyło się 14 stycznia 2026 roku w Kinie Kijów w Krakowie.
„ŚWIATŁO RODZI SIĘ W NAS…” JASEŁKA
11 stycznia 2026 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość jasełkowa o charakterze środowiskowym, na którą zaproszona została cała społeczność szkolna oraz lokalna. Wydarzenie rozpoczęła Pani Dyrektor Angelika Świerblewska, która serdecznie powitała zgromadzonych gości oraz złożyła wszystkim noworoczne życzenia, podkreślając

