WYDARZENIA

plus
  • Maria Ziółko
  • 0 com.
15pt. 2023

„DZIECIOM NA KRESACH”

Już kolejny raz nasza szkoła włączyła się w świąteczną akcję „Dzieciom na Kresach”. Kampanię pomocy dla Polaków mieszkających na Litwie od kilku już lat prowadzi stowarzyszenie Bocheńscy Patrioci. W naszej szkole zbiórkę potrzebnych artykułów przeprowadzili wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas.
Serdeczne

plus
  • Angelika
  • 0 com.
13śr. 2023

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM W GMINNYM CENTRUM KULTURY

13 grudnia 2023 r. udaliśmy na wycieczkę, korzystając z zaproszenia Dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Drwini z/s w Grobli. Mieliśmy okazję uczestniczyć w montażu słowno-muzycznym w wykonaniu aktorów oraz spotkać św. Mikołaja. Była to też wspaniała okazja do

plus
  • Angelika
  • 0 com.
11pon. 2023

SUKCES STRZELECKI NASZEGO UCZNIA

Kacper Małecki uczeń klasy IV został najlepszym uczestnikiem zawodów  „10 strzałów ku chwale Ojczyzny” spośród dzieci i młodzieży, które odbyły się 11 listopada na bocheńskiej strzelnicy. Zawody odbywały się w ramach Narodowego Święta Niepodległości.
Kacprowi serdecznie gratulujemy oraz życzymy kolejnych sukcesów.
archiwum:

plus
  • Angelika
  • 0 com.
7czw. 2023

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

„Kto zagląda w oko? Kto latarką świeci?
Kto zagląda przez szybkę? Szuka grzecznych dzieci!
To Mikołaj, to Mikołaj, to Mikołaj święty…
To Mikołaj, to Mikołaj niesie nam prezenty…?”
Czwartek 7 grudnia 2023 r.  był dniem podwójnej radości. Na początek dzieci zobaczyły przedstawienie w wykonaniu aktorów

plus
  • Maria Ziółko
  • 0 com.
6śr. 2023

„6 GRUDNIA-JAK DOBRZE WIECIE, ŚWIĘTY MIKOŁAJ CHODZI PO ŚWIECIE”

6 grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
I każde dziecko prezent dostanie!
Tradycją już się stało, że  6 grudnia naszą szkołę odwiedza sam Święty Mikołaj! Jego wizyty z niecierpliwością oczekiwali nie tylko najmłodsi uczniowie, ale także

plus
  • Angelika
  • 0 com.
5wt. 2023

„O PTAKI ZIMĄ DBAMY I JE DOKARMIAMY” – PROJEKT EDUKACYJNY

W ramach uczestnictwa w projekcie edukacyjnym „W ekologicznym świecie dobrze bawić się będziecie” przedszkolaki z grupy „Niedźwiadków” wykonały kolejne zadanie.
Za oknem cudowna zimowa aura, więc uznaliśmy, że to doskonały moment na spacer i podziwianie natury. Zimowa przechadzka w okolicy przedszkola

plus
  • Maria Ziółko
  • 0 com.
4pon. 2023

„ZAELEKTRYZOWANI”- LEKCJA FIZYKI DLA UCZNIÓW KLAS I-IV

4 grudnia 2023 roku uczniowie klas 1-4 brali udział w zajęciach fizyczno-chemicznych prowadzonych przez grupę  „Zaelektryzowani”. W sposób bardzo ciekawy, widowiskowy, a zarazem zabawny i wesoły animator prezentował niezwykłe eksperymenty fizyczne, chemiczne i przyrodnicze.
W ramach żywej lekcji uczniowie mogli zaobserwować

plus
  • Angelika
  • 0 com.
3niedz. 2023

MY SIĘ ZIMY NIE BOIMY

Korzystając z uroków zimowej aury dzieci z grupy „Krasnoludków ” w piątkowe popołudnie wybrały się na spacer.  Podczas spaceru dzieci mają możliwość prowadzić obserwacje pięknego zimowego krajobrazu, budować odporność oraz dokarmić ptaki. Takie formy zabaw ruchowych są dobrym momentem do

plus
  • Angelika
  • 0 com.
29śr. 2023

BAL ANDRZEJKOWY

Andrzejki to stary, ludowy zwyczaj, który przetrwał do dzisiaj. Andrzejki są wspaniałą zabawą dostarczającą wielu przeżyć i emocji w rytmie muzyki i tańców.  W środę 29 listopada 2023 r. dzieci z obu grup przedszkolnych przybyły do przedszkola w najróżniejszych przebraniach.

plus
  • Maria Ziółko
  • 0 com.
29śr. 2023

BAL ANDRZEJKOWY UCZNIÓW KLAS I-III

29 listopada 2023 roku uczniowie klas I-III uczestniczyli w pełnym magii, konkursów i tańców Balu Andrzejkowym, który uroczyście rozpoczęli Polonezem. Wszyscy bawili się doskonale. Największym uznaniem cieszyły się konkursy taneczne. Wspólne zabawy sprzyjały integracji oraz sprawiły dzieciom wiele radości. Tegoroczne

plus
  • Angelika
  • 0 com.
24pt. 2023

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W piątek 24 listopada 2023 r. każdy przedszkolak przyniósł do przedszkola swojego „milutkiego przyjaciela”, by wspólnie z nim i innymi dziećmi świętować. Można było zobaczyć misie małe, średnie, duże, brązowe, różowe, kolorowe itp. Wszystkie były śliczne i bardzo wyjątkowe. Dzieci

plus
  • Angelika
  • 0 com.
22śr. 2023

DZIEŃ KREDKI

„Dzień kredki”
„Kolorowe kredki w pudełeczku noszę,
Kolorowe kredki bardzo lubią mnie,
Kolorowe kredki, kiedy je poproszę,
Namalują wszystko to, co chcę!”
 
W środę 22 listopada 2023 r. obchodziliśmy kolejny nietypowy dzień w naszym przedszkolnym kalendarzu. Był to niezwykle kreatywny „Dzień kredki”. Rysowanie kredkami jest

plus
  • Maria Ziółko
  • 0 com.
17pt. 2023

ŚWIATOWE DNI TABLICZKI MNOŻENIA

17 listopada 2023 r. odbyła się w naszej szkole XIII edycja Światowych Dni Tabliczki Mnożenia. Uczestniczyli w niej uczniowie klas 3-8 szkoły podstawowej.
ŚDTM odbywają się każdego roku, organizatorem Głównym jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego ze Szczecinka. W wydarzeniu tym uczestniczą szkoły z różnych

plus
  • Maria Ziółko
  • 0 com.
13pon. 2023

TEATR PROFILAKTYCZNO-WYCHOWAWCZY DLA UCZNIÓW KLAS I-III

Dnia 13.11.2023 roku uczniowie klas I-III w ramach współpracy z Biblioteką Publiczną w Drwini zobaczyli przedstawienie „Jaś i Małgosia” zaprezentowane przez Teatr Lalek „Bajka”. Celem bajki było zachęcenie dzieci do uprawiania sportów i prostych zajęć ruchowych, aby nie mieć wady

plus
  • Angelika
  • 0 com.
13pon. 2023

„JAŚ I MAŁGOSIA” SPOTKANIE Z TEATREM LALEK

W poniedziałek 13 listopada 2023 r. wspólnie z uczniami klas młodszych mieliśmy okazję zobaczyć przedstawienie, pt. „Jaś i Małgosia”.
Było ono wzbogacone piękną scenografią oraz ręcznie wykonanymi lalkami. Bardzo ważnym elementem była praca animatorów, którzy wcielili się w postacie i na

plus
  • Maria Ziółko
  • 0 com.
13pon. 2023

MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ DZIEWCZĄT

13 listopada 2023 roku uczennice z klasy 8 reprezentowały naszą szkołę na Międzyszkolnym Turnieju Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Dziewinie. W rozgrywkach udział wzięły 4 szkoły z naszej gminy, a mecze rozgrywane były systemem „każdy z

plus
  • Maria Ziółko
  • 0 com.
11sob. 2023

UDZIAŁ W AKCJI „SZKOŁA DO HYMNU”

Bardzo ważnym elementem obchodów Święta Niepodległości był udział naszej szkoły w akcji „Szkoła do hymnu” organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.  Zgodnie z celem akcji o symbolicznej godzinie 11.11  wspólnie zaśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”. Całej uroczystości towarzyszył poczet sztandarowy. 11 listopada

plus
  • Maria Ziółko
  • 0 com.
11sob. 2023

UROCZYSTA AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada 2023 roku w naszej szkole obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Uczniowie klasy 7 w sposób przekrojowy przedstawili ważniejsze fakty historyczne z czasów zaborów, pokazując drogę Polaków do odzyskania niepodległości. W trakcie uroczystości usłyszeliśmy przepiękne utwory muzyczne oraz wiersze o

plus
  • Angelika
  • 0 com.
11sob. 2023

UDZIAŁ W AKCJI „SZKOŁA DO HYMNU”

Podobnie jak w ubiegłych latach włączliśmy się do kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”.
W piątek 10 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób włączyliśmy się we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez

plus
  • Angelika
  • 0 com.
9czw. 2023

LEKCJA HISTORII – UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

„Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste:
historii, tradycji, języka, czy samego krajobrazu ojczystego.
Jest to miłość, która obejmuje również dzieła rodaków i owoce ich geniuszu”
św. Jan Paweł II
W czwartek 9 listopada 2023 r. przedszkolaki zaprosiły Panią Dyrektor Angelikę Świerblewską i gości –

Skip to content