WYDARZENIA

plus
  • Lucja
  • 0 com.
23czw. 2017

DZIEŃ PLUSZAKA W KL. I-III

Fotogaleria…
plus
  • Angelika
  • 0 com.
21wt. 2017

BETLEJEMSKIE ŚWIATEŁKO POKOJU

21 grudnia 2017 roku miało miejsce uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju w Kościele pw. Św. Jana Chrzciciela w Mikluszowicach. Z betlejemskim Światłem Pokoju harcerze udali się również do Urzędu Gminy Drwinia.  
plus
  • Lucja
  • 0 com.
20pon. 2017

WSPÓLNE ŚNIADANIE

Gimnazjaliści z kl. II przygotowali wspólne śniadanie. Zanim przystąpili do konsumpcji, sami przygotowali zdrowe kanapki, smaczne tosty oraz przygotowali swoje stoły. A wszystko to na zajęciach technicznych.
plus
  • Lucja
  • 0 com.
17pt. 2017

KAHOOTujemy!

Na zajęciach z informatyki w kl. VII organizowanych w ramach projektu „Zdobywamy kompetencje kluczowe” powstały quizy dotyczące wycieczki do Krakowa, w której uczestniczyli uczniowie realizujący projekt. Wycieczka odbyła się 26 X 2017 r., ale mocno zapadła w pamięci uczniów.
Jak sprawdzić,

plus
  • Angelika
  • 0 com.
17pt. 2017

CIEKAWE ZAWODY – SPOTKANIE Z RODZICEM

17 listopada w ramach spotkań z rodzicami nasze przedszkole odwiedził tatuś chłopca z grupy Maluszków. Pan Paweł Story opowiedział dzieciom o swojej pracy. Dzieci poza „suchej” wiedzy teoretycznej miały również możliwość obejrzenia krótkich filmików przedstawiających jego codzienną pracę. Bardzo dziękujemy

plus
  • Lucja
  • 0 com.
13pon. 2017

PRÓBNA EWAKUACJA

13 listopada 2017 r. w szkole w Mikluszowicach odbyła się próbna ewakuacja, którą przeprowadziła Państwowa Straż Pożarna z Bochni i Ochotnicza Straż Pożarna z Mikluszowic. Całość koordynowała Pani Dyrektor Angelika Świerblewska. Cała akcja przebiegła sprawnie.
plus
  • Angelika
  • 0 com.
13pon. 2017

„LEPIEJ DMUCHAĆ NA ZIMNE – EWAKUACJA SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI

13 listopada 2017 z pewnością zapadnie na bardzo długo w pamięci naszym przedszkolakom. Tego dnia nasze progi odwiedzili bardzo interesujący goście – Strażacy. Głównym celem spotkania było zapoznanie dzieci z właściwym zachowaniem w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia – szybkiej,

plus
  • Lucja
  • 0 com.
11sob. 2017

GMINNE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

99. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości obchodzono hucznie w naszej gminie. 11 XI 2017 r. uroczystości gminne rozpoczęto Mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele w Mikluszowicach, którą odprawił ks. Prałat Józef Piech. Po nabożeństwie złożono kwiaty pod Pomnikiem Katyńskim

plus
  • Angelika
  • 0 com.
11sob. 2017

HARCERSKI BIEG NIEPODLEGŁOŚCIOWY

Biegiem harcerskim z elementami gry harcerze uczcili Narodowe Święto Niepodległości. Na trasie, która zaczynała się na Górze Św. Jana a kończyła na Grobach żołnierskich, harcerze mieli do wykonania kilka zadań m.in. musieli pokonać tor przeszkód, zdobyć wiadomość będąc niezauważonym przez

plus
  • Angelika
  • 0 com.
11sob. 2017

11 LISTOPADA ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

„Dzisiaj wielka jest rocznica Jedenasty Listopada,
tym co padli za Ojczyznę Hołd wdzięczności Polska składa.”
10 listopada w przed dzień upamiętnienia 99 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę dzieci z naszego przedszkola oddały hołd temu wydarzeniu. Każda z grup przygotowała krótką akademię z

plus
  • Lucja
  • 0 com.
10pt. 2017

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada 2017 r. odbył się apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Spotkanie rozpoczęto odśpiewaniem hymnu narodowego. Uczniowie klas: II i III gimnazjum oraz V, VI i VII przygotowali z tej okazji przedstawienie przeplatane piosenkami patriotycznymi. Zobrazowali trudny dla Polaków

plus
  • Lucja
  • 0 com.
8śr. 2017

ŚNIADANIE DAJE MOC

Podobnie jak w roku ubiegłym, w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania, cała nasza szkolna społeczność wzięła udział w akcji „Śniadanie daje moc! W październiku mieliśmy kilka lekcji, podczas których poznaliśmy zasady zdrowego odżywiania. Dowiedzieliśmy się, że : „Śniadanie to

plus
  • Angelika
  • 0 com.
7wt. 2017

MUZYKA I MAGIA – W OPERZE KRAKOWSKIEJ

7 listopada 2017 r. dzieci obu grup wybrały się na wycieczkę do Opery Krakowskiej na spektakl muzyczny pt. „Muzyka i magia”. Pomimo, że nasze przedszkolaki były już obyte z dużą sceną, tego typu forma zaprezentowania sztuki była dla nich czymś

plus
  • Lucja
  • 0 com.
7wt. 2017

WYCIECZKA DO KRAKOWA KL. I-III

Jesień obfituje w kl. I-III w wycieczki edukacyjne. Tym razem 7 listopada 2017 r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły udali się do Krakowa. Atrakcji nie brakowało.
Pierwszym punktem programu wycieczki był spektakl pt. „Muzyka i magia” w Operze Krakowskiej. Wspaniałe widowisko muzyczne

plus
  • Lucja
  • 0 com.
5niedz. 2017

PROGRAMUJEMY

Zajęcia z programowania prowadzone w szkole podstawowej w ramach projektu „Zdobywamy kompetencje kluczowe”cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.
Nasi uczniowie zaczynali od prostych animacji wykorzystując do tego aplikacje internetową Scratch. Efekty swojej pracy mogą zapisać i wracać do nich logując się

plus
  • Angelika
  • 0 com.
2czw. 2017

JONASZ I NIEZWYKŁA RYBKA

31 października 2017 r. dzieci z naszego przedszkola miały przyjemność obejrzeć spektakl Teatru Eden pt. „Jonasz i Niezwykła Ryba”. Jest to niezwykle barwna historia w której dzieci poznały postać Jonasza – człowieka uczciwego, jednak nie zawsze posłusznego. Przedszkolaki przeniosły się

plus
  • Lucja
  • 0 com.
1śr. 2017

Na ratunek dyniom! STOP HALLOWEENom!

Tego jeszcze nie było! Samorząd Uczniowski Gimnazjum ogłosił konkurs pod hasłem „Na ratunek dyniom! STOP HALLOWEENom!”, który polegał na wykonaniu jesiennej dekoracji z dyni. Dynia nie mogła być „halloweenowa”.
Na konkurs zgłoszono dużo ciekawych prac. Uczniowie i ich rodzice mają i

plus
  • Lucja
  • 0 com.
1śr. 2017

HARCERSKA WARTA…

W przeddzień Święta Zmarłych uczniowie naszej szkoły udali się na cmentarz, by – jak corocznie – wysprzątać groby żołnierskie oraz zadbać o ich dekorację. Dzięki pracy uczniów
VII klasy szkoły podstawowej, II i III klasy gimnazjum oraz harcerzy groby żołnierskie w

plus
  • Lucja
  • 0 com.
31wt. 2017

Nakręceni!

Na zajęciach koła „Mistrz HTML”, które zorganizowano w ramach projektu „Zdobywamy kompetencje kluczowe” uczniowie wreszcie wzięli do rąk swoje narzędzia pracy – cyfrowe aparaty fotograficzne i kamery. Nie potrzebowali instrukcji, by zacząć robić zdjęcia i kręcić filmy. Pierwsze próby poszły

plus
  • Lucja
  • 0 com.
26czw. 2017

Nauka nie taka straszna!

Uczniowie kl. IV – VII szkoły podstawowej i gimnazjaliści uczestniczyli 26 X 2017 r. w wycieczce do Krakowa, którą zorganizowano w ramach projektu „Zdobywamy kompetencje kluczowe” realizowanego w naszej szkole.
Punktem docelowym był krakowski Ogród Doświadczeń im. S. Lema. Na powierzchni ponad 6

Skip to content