WYDARZENIA
SZKOLNY TURNIEJ UNIHOKEJA
6 grudnia 2022 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mikluszowicach odbył się szkolny turniej unihokeja. W zawodach wzięli udział uczniowie klas 6-8. Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym, a każde spotkanie obfitowało w wiele emocjonujących zwrotów akcji. Wszystkie drużyny zostały nagrodzone
SPOTKANIE ZE ŚW. MIKOŁAJEM
Mimo różnych potknięć, które nam się zdarzały w kończącym się roku, przyszedł do nas św. Mikołaj. Spotkania odbyły się w każdej klasie i dla każdego czekał prezent, który dawał radość każdemu obdarowanemu, ale również obdarowującemu.PRZEDŚWIĄTECZNE PORZĄDKI
Uczniowie kl. 7 posprzątali znicze z mogił żołnierskich znajdujących się na cmentarzu w Mikluszowicach, które były palone podczas listopadowych świąt. Siódmoklasiści wykazali się dużą odpowiedzialnością i dojrzałością, gdyż do osobnych worków wrzucali elementy plastikowe i szklane. Segregacja odpadów jest niezwykle
„ANTYMINA” ARTYSTYCZNY PROGRAM PROFILAKTYKI UZALEŻNIEŃ
Podążając za hasłem „Mówię Wam, nie warto!” 30 listopada 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mikluszowicach w ramach realizacji programów profilaktycznych odbyło się spotkanie z Artystycznym Programem Profilaktyki Uzależnień „Antymina” oraz wręczenie nagród w konkursie plastycznym
BARWY JESIENI
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Fotograficznym BARWY JESIENI. Okazało się, że mamy utalentowanych fotografików, których prace zostały docenione przez jury konkursu. Dyplomy i nagrody zostały wręczone 30 listopada 2022 r. przez Pana Radosława Brydniaka – Dyrektora GCKiP
DZIEŃ TRZĘSĄCEJ GALARETKI
Samorząd Uczniowski organizuje różne akcje, tym razem , już po raz drugi, zorganizował dzień, kiedy uczniowie mogli delektować się pysznymi galaretkami.DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
25 listopada klasy I i II spotkały się, by wspólnie świętować Dzień Pluszowego Misia. Wszystkie dzieci przyniosły do szkoły swoje ukochane maskotki. Pani Renata Kociołek opowiedziała genezę tego święta, a dzieci chętnie podzieliły się swoimi opowieściami o swoich przytulankach. Uczniowie
TURNIEJ BADMINTONA
Turniejowe zmagania dziewcząt w badmintonie miały miejsce w naszej szkole 25 listopada 2022 r. Po długich zmaganiach na podium stanęły: Inga Świerblewska – I miejsce, Katarzyna Skoczek – II miejsce, Patrycja Gawłowicz – III miejsce. GRATULACJE!STREFA KIBICA
Od kilku dni w Katarze odbywają się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, w której uczestniczy również polska reprezentacja. Po remisie z Meksykiem i wygraną z Arabią Saudyjską czekamy na kolejny mecz – tym razem z Argentyną, który odbędzie się w
ANDRZEJKI
Od dawien dawna Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja. Tradycja ta ostała się do dnia dzisiejszego dlatego też 25 listopada 2022 r. w naszym przedszkolu odbyła się zabawa andrzejkowa. Wszystkie dzieci poznały zwyczaje polskiej kultury, a co
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
25 listopada 2022 r. nasze przedszkolaki obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Jest to święto, które obchodzone jest na całym świecie. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim ukochanym pluszowym przyjacielem. Dzieci dowiedziały się skąd wzięła się tradycja obchodzenia tego
ĆWICZENIA EWAKUACYJNE
25 listopada 2022 r. o godzinie 10.30 przeprowadzona została próbna ewakuacja. Akcja miała na celu sprawdzenie przygotowania placówki na wypadek wystąpienia zagrożenia. Po usłyszeniu sygnału alarmowego wszyscy niezwłocznie udali się najbliższą drogą ewakuacyjną w bezpieczne dla każdego miejsce – Miasteczko
PRÓBNA EWAKUACJA
Bezpieczeństwo uczniów i pracowników szkoły jest sprawą priorytetową, dlatego w szkole 23 listopada została zorganizowana próbna ewakuacja, którą nadzorowała Pani Dyrektor Angelika Świerblewska.TEATR PROFILAKTYCZNY MASKA
17 listopada 2022 roku w naszej szkole gościliśmy Teatr Profilaktyczny MASKA .
Uczniowie klas I-IV oraz przedszkolaki oglądnęli bajkę pt. Złośliwości jej królewskiej mości – spektakl o zasadach dobrego wychowania. Bajeczka opowiada o Królewnie Alicji, która jest rozkapryszona i wiecznie niezadowolona.
TEATRZYK PROFILAKTYCZNY
17 listopada 2022 roku przedszkolaki obejrzały spektakl profilaktyczny w wykonaniu aktorów Teatru „Maska” z Krakowa pt. „Złośliwości jej królewskiej mości”. Główna bohaterka królewna Alicja jest rozkapryszona i wiecznie niezadowolona. Od samego rana w pałacu słychać jej dąsy i pretensjonalny ton.
ANDRZEJKI KLAS I-III
16 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Przy muzyce DJ’a, dzieci klas I – III tańczyły, brały udział w licznych konkursach i zabawach. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców.KONKURS MATEMATYCZNY
SPRAWOZDANIE Z MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO – etap szkolny
7 października 2022 r. w ramach wspierania uzdolnień uczniów w naszej szkole odbył się szkolny etap Małopolskiego Konkursu Matematycznego.
Wzięło w nim udział 6 ósmoklasistów. Uczniowie przez 90 minut rozwiązywali zadania o dużym stopniu
DZIEŃ NIE DO PARY
16 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował dzień, w którym uczniowie zakładali ubrania nie do pary. Było więc dużo śmiechu i pozytywnych emocji, gdyż takiej różnorodności nie widuje się na co dzień.SUKCES NASZYCH UCZENNIC W POWIATOWYM KONKURSIE EKOLOGICZNYM
Sukces naszych uczennic w Powiatowym Konkursie Ekologicznym
14 plistopada 2022 r. w Starostwie Powiatowym w Bochni zostały wręczone nagrody w konkursie plastycznym „Segreguj śmieci z #ekopowiatem bocheńskim”, w którym wzięło udział blisko 400 uczniów. Nasze uczennice zostały nagrodzone:
– Kinga Nowak –

