WYDARZENIA
PUCHAR SZARADZISTÓW!
9 marca 2018 r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w Turnieju Szaradziarskim o Puchar Wójta Gminy Bochnia w Nieszkowicach Małych. W tym roku Zespół Szkolno-Przedszkolny reprezentowali uczniowie 3 klas: Biernat Norbert kl. II, Mikołaj Lis i Gabriela Fiołek
DZIEŃ KOBIET
7 marca 2018 roku w przedszkolu odbyła się krótka uroczystość z okazji Dnia Kobiet. Przybyła na nią Pani dyrektor oraz wszystkie Panie z przedszkola. Odświętnie ubrane przedszkolaki zaprezentowały krótki program artystyczny w formie wierszy i piosenek. Szczególnie chłopcy stanęli na
SUKCESY SIATKAREK!
Gimnazjalistki z naszej szkoły ostatnio osiągnęły bardzo wiele sukcesów w piłce siatkowej. 01.03.2018 wywalczyły I miejsce w Gminnym Turnieju Siatkówki, co dało im awans do turnieju powiatowego. Zwycięską drużynę tworzyły: Bartkowicz Monika, Data Karolina, Kaszowska Anna, Kozak Katarzyna, Niedziela Daria, Porębska
WYCIECZKA DO BOCHNI
Rok 2018 przynosi szereg znaczących rocznic. Przede wszystkim obchodzimy stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, ale nie możemy też zapominać, że 765 lat temu dokonano lokacji Bochni w następstwie odkrycia na tym terenie soli kamiennej. Natomiast 650 lat temu Kazimierz Wielki
GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY
7 marca 2018 r. uczniowie klas III ze szkół naszej gminy wzięli udział w Gminnym Konkursie Matematycznym. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych, posługiwanie się liczbami w sytuacjach związanych z życiem codziennym, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia i rozumowania oraz prezentacja
MATEUSZ BIEGŁ WILCZYM TROPEM
Mateusz Olipra zajął II miejsce w biegu Tropem Wilczym, który zorganizowano w Bochni 4 marca 2018 r. z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych. Gratulujemy osiągnięcia, choć w ogólnopolskim biegu, którego częścią był bocheński, nie jest ważny wynik, a pamięć o
OTWP – ETAP GMINNY
Już od wielu lat uczniowie naszej szkoły święcą tryumfy w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Podobnie było i tym razem.
W eliminacjach szkolnych wzięło udział w sumie 11 uczniów. Poziom był bardzo wysoki, dlatego wśród uczniów kl. IV-VI przeprowadzono
„SZEWCZYK DRATEWKA”- SPOTKANIE Z TEATREM
„Taki nastrój jest w teatrze,
że zachwycam się, gdy patrzę…”
2 marca 2018 roku pod nasze przedszkole podjechał autokar, który zabrał przedszkolaków do Oratorium św. Kingi w Bochni. Dzieci uczestniczyły w spektaklu teatralnym przygotowanym przez Teatr Katolicki z Krakowa pt. Szewczyk
MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA
1 marca 2018 r. uczniowie klas II-IV wzięli udział w Gminnym Konkursie Czytelniczym Mistrz Pięknego Czytania. Zorganizowały go Biblioteka Publiczna oraz Szkoła Podstawowa w Grobli. Konkurs odbył się w grobelskim Domu Kultury. Dwanaścioro najlepiej czytających uczniów, wyłonionych w drodze eliminacji
NARODOWY DZIEŃ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
1 marca 2018 r. w naszej szkole zorganizowano spotkanie z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie wysłuchali krótkiego wykładu, kim byli Niezłomni. Zapoznali się również z kartonami IPN dotyczącymi tematu przemilczanego przez wiele lat na lekcjach historii. Warto wiedzieć, kim była
WSPANIAŁE OSIĄGNIĘCIE
Tuż przed feriami do przedszkola dostarczono list polecony. Po otworzeniu przesyłki okazało się, że to dyplomy i nagrody dla Dagmarki i Zosi. Dziewczynki brały udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Bukiet Pani Jesieni”. Zosia Przyborowska zdobyła III miejsce – otrzymała piękną
ZACZYNAMY FERIE!
Podsumowania pracy w I półroczu dokonał samorząd uczniowski szkoły podstawowej, który przygotował prezentację dotyczącą pracy uczniów i nauczycieli. Miłym akcentem było wystąpienie na środek najlepszych uczniów każdej klasy, których za pilną i sumienną pracę nagrodzono brawami.
O bezpiecznych feriach w sposób bardzo
PODSUMOWANIE I PÓŁROCZA
Piątek był ostatnim dniem nauki przed feriami. I właśnie w tym dniu, tj. 9 II 2018 r. samorząd uczniowski gimnazjum dokonał podsumowania pracy wyliczając akcje i wydarzenia, które miały miejsce w naszej szkole.
Ważnym punktem podsumowania były osiągnięcia uczniów wyróżnionych: Dominiki
WYŚLIJ PĄCZKA DO AFRYKI
W Tłusty Czwartek rozpoczęliśmy akcję „Wyślij pączka do Afryki”, którą nadzoruje Fundacja Kapucyni i Misje. To już kolejny raz, gdy nasi uczniowie i nauczyciele angażują się w pomoc misjonarzom, którzy działają w Republice Środkowej Afryki i Czadzie. Akcja w naszej
PIERWSZA POMOC
7 lutego 2018 r. gościliśmy Pana Kamila Kolanowskiego – Prezesa OSP Mikluszowice, który niejednokrotnie gościł już w naszej placówce i zawsze bardzo chętnie prowadził zajęcia dla uczniów. Tym razem, kolejny raz przeszkolił kilka grup w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Druh
TO BYŁ BAL …
„Od Trzech Króli po ostatki,
wszędzie bale i prywatki.
Piękne stroje, dziwne maski,
śpiew, taniec i oklaski”.
7 lutego 2018 roku w przedszkolu zamiast dzieci pojawiły się…….wróżki, królewny, księżniczki, kotki, Elzy. Był też Spiderman, Iron Man, Drakula, muszkieter, pirat i rycerze. To dlatego, że w
HUSARSKA LEKCJA
5 lutego 2018 r. do szkoły zawitał niecodzienny gość – sarmata odziany w bordowy żupan, przepasany fantazyjnym pasem utkanym z delikatnej materii oraz w czerwone buty z oryginalnej włoskiej skóry. W czasy XVII-wiecznej Rzeczypospolitej przeniósł nas Pan Konrad Rakoczy, który

