WYDARZENIA
TRADYCYJNY SAD
Dziewczyny z klasy 8, które uczestniczą w projekcie Tradycyjny Sad, pod opieką Pani Danuty Mardyły, niedawno posadziły obok szkoły sadzonki starych odmian jabłoni oraz innych roślin. Ten niewielki sad znajduje się po południowej stronie szkoły.
Również w naszej szkole, obok sali
WYCIECZKA DO DREZNA I SAKSONII SZWAJCARSKIEJ
W dniach 5-6 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkolnej wycieczce do Niemiec. Pierwszy dzień spędzili w Saksonii Szwajcarskiej, gdzie zwiedzili jedną z największych i najstarszych warowni w Europie – położoną na szczycie skalnego płaskowyżu twierdzę Königstein oraz Bastei
PRZEDWAKACYJNA WYCIECZKA KLAS 1-3
5 czerwca klasy młodsze z naszej szkoły udały się na całodniową wycieczkę . Pierwszym punktem było zwiedzanie Opactwa Benedyktynów w Tyńcu. Następnie dzieci brały udział w warsztatach
w Parku Edukacji Globalnej- Wioski Świata, gdzie dzieci mogły zobaczyć jak wyglądają domy i
ZAMKI
Królewny i królewicze z klas IV-V z wielkim zapałem przystąpili do… budowy swoich zamków. Pomysłowość dzieci i ich rodziców nie ma granic. Oj, było co podziwiać!. BRAWO!KONKURS RECYTATORSKI
Niektórzy lubią poezję…
Pod takim hasłem przebiegał konkurs recytatorski zorganizowany w naszej szkole w ramach projektu „Mistrzyni Szymborska”. Wzięło w nim udział … aż siedem uczennic z klas IV-VI. Poezja naszej Noblistki nie jest wbrew pozorom najłatwiejsza, dlatego bardzo szkoda, że
TYLKO NA ROWERZE!
Dużym zainteresowaniem cieszył się gminny konkurs plastyczny zorganizowany pod hasłem „Z samochodu na rower, czyli jak być ECO!”.
Dla autorów najciekawszych prac czekały wspaniałe nagrody – rowery, hulajnogi oraz sprzęt rowerowy: kaski, liczniki, pompki, latarki. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom oraz
DZIEŃ DZIECKA
1 czerwca to długo oczekiwany dzień przez wszystkie dzieci. W naszej szkole obchodziliśmy to święto bardzo aktywnie. Na początek dzieci klas I-III podzieliły się na grupy i z wielkim zaangażowaniem brały udział w grze terenowej. Z mapą w ręku musiały
Z SAMOCHODU NA ROWE, CZYLI JAK BYĆ ECO! – GALA KONKURSOWA
Gminny Konkurs Plastyczny
„Z samochodu na rower, czyli jak być ECO! Czyste powietrze Zrównoważony transport”.
Siedemnaścioro naszych przedszkolaków przystąpiło do Gminnego Konkursu Plastycznego organizowanego przez Gminę Drwinia. W ramach konkursu dzieci przygotowały prace plastyczne nawiązujące do hasła: „Z samochodu na rower, czyli
DZIEŃ DZIECKA
Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat. (Janusz Korczak)
Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń! Nasze przedszkolaki również świętowały. Korzystając z pięknej
OGNISKO KLASY IV
Koniec roku tuż, tuż. Wprawdzie oceny jeszcze niewystawione, ale w ostatni dzień maja klasa czwarta postanowiła zorganizować pożegnalne ognisko; wszak za trzy tygodnie rozstaniemy się na 2 miesiące.
Chłopcy spisali się na medal, sprawnie rozpalając ogień pod ułożonym misternie stosikiem drewna
WYCIECZKA
31.05.2023 roku z okazji „Dnia Dziecka” całym przedszkolem wybraliśmy się na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego „Pasymo” w Woli Batorskiej. W trakcie pobytu w „Pasymo” dzieci wzięły udział w wyprawie pt. „Dzień z życia konika”, podczas której poznały zwyczaje i zachowania
STARSI UCZĄ MŁODSZYCH
29 maja pod kierunkiem Pana Wiesława Matusika – nauczyciela wychowania fizycznego odbyła się ciekawa integracyjna lekcja z udziałem klasy Ib i klasy VII. Młodsi uczniowie poznali podstawowe zasady gry w tenisa stołowego, a starsi pokazali swoje umiejętności sportowe. Na zakończenie
SPOTKANIE Z MUZYKĄ
29 maja nasze przedszkolaki wzięły udział w lekcji muzyki przygotowanej przez nauczycieli oraz uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Mikluszowicach. Podczas występów muzycy prezentowali instrumenty oraz grali muzyczne zagadki dla dzieci. Celem spotkania było zachęcenie dzieci do podjęcia nauki w
A MOŻE DO SZKOŁY MUZYCZNEJ?
29 maja 2023 r. nauczyciele i uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Mikluszowicach zachęcali do rozwijania swoich talentów, którymi może jest właśnie gra na instrumentach… Uczniowie naszej szkoły z uwagą wysłuchali prezentowane utwory muzyczne oraz zapoznali się z instrumentami, na
KWIATKI Z OKAZJI DNIA MATKI
Dzień Matki to okazja, aby w sposób szczególny podziękować Mamie za każdy uśmiech, pomoc, trud, poświęcenie, a przede wszystkim – za życie… I można to zrobić na wiele sposobów. Nie mając nic, możemy dać Mamie wszystko!
Uczniowie naszej szkoły – duzi
DZIEŃ MAMY
26 maja 2023 roku w naszym przedszkolu panowało wielkie poruszenie. „Dzień Mamy” to dla przedszkolaków jeden z najbardziej wyjątkowych dni w roku. Szczególny czas, w którym dzieci mają okazję pokazać jak bardzo kochają swoje mamy. Z tej właśnie okazji dzieci wraz z Panią
POPRAWIANIE SZYMBORSKIEJ
Tak nazwaliśmy kolejne działanie projektowe. Wprawdzie nie mamy wątpliwości,
że Mistrzyni poprawiać nie musimy, ale szóstoklasiści – bo do nich adresowane było to zadanie – choć przez chwilę mogli poczuć się poetami.
Jak to możliwe? Otóż uczniowie otrzymali wersy nieznanego im wiersza
SPOTKANIE Z PANEM STRAŻAKIEM
19 maja 2023 roku nasze przedszkole odwiedził Pan Kamil Kolanowski – Prezes jednostki OSP w Mikluszowicach. Pan Kamil na co dzień pracuje w Jednostce Ratowniczo- Gaśniczej Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie oraz jest ratownikiem medycznym. Spotkanie to wzbudziło
3D i ROBOTY ;)
Zabawa z informatyką na całego! Uczniowie bawią się na dodatkowych zajęciach tworząc projekty 3D oraz kierując robotami, i tym samym łączą zabawę z podnoszeniem swoich umiejętności w zakresie kompetencji informatycznych.AKROBACJE I ŻONGLERKA – CYRK
Dnia 18 maja 2023 r. gościliśmy w naszym przedszkolu cyrk. Wszystkie dzieci – począwszy od maluchów aż do starszaków – z zapartym tchem śledziły występy. Program artystyczny zawierał m. in. pokaz żonglerki i akrobacje. Artyści zaprosili także nasze przedszkolaki do wspólnych występów. Tańczący

