WYDARZENIA

plus
  • Lucja
  • 0 com.
9pt. 2023

TRADYCYJNY SAD

Dziewczyny z klasy 8, które uczestniczą w projekcie Tradycyjny Sad, pod opieką Pani Danuty Mardyły, niedawno posadziły obok szkoły sadzonki starych odmian jabłoni oraz innych roślin. Ten niewielki sad znajduje się po południowej stronie szkoły.
Również w naszej szkole, obok sali

plus
  • Lucja
  • 0 com.
6wt. 2023

WYCIECZKA DO DREZNA I SAKSONII SZWAJCARSKIEJ

W dniach 5-6 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkolnej wycieczce do Niemiec. Pierwszy dzień spędzili w Saksonii Szwajcarskiej, gdzie zwiedzili jedną z największych i najstarszych warowni w Europie – położoną na szczycie skalnego płaskowyżu twierdzę Königstein oraz Bastei

plus
  • Lucja
  • 0 com.
5pon. 2023

PRZEDWAKACYJNA WYCIECZKA KLAS 1-3

5 czerwca klasy młodsze z naszej szkoły udały się na całodniową wycieczkę . Pierwszym punktem było zwiedzanie Opactwa Benedyktynów w Tyńcu. Następnie dzieci brały udział w warsztatach
w Parku Edukacji Globalnej- Wioski Świata, gdzie dzieci mogły zobaczyć jak wyglądają domy i

plus
  • Lucja
  • 0 com.
4niedz. 2023

ZAMKI

Królewny i królewicze z klas IV-V z wielkim zapałem przystąpili do… budowy swoich zamków. Pomysłowość dzieci i ich rodziców nie ma granic. Oj, było co podziwiać!. BRAWO!
plus
  • Lucja
  • 0 com.
2pt. 2023

KONKURS RECYTATORSKI

Niektórzy lubią poezję…
Pod takim hasłem przebiegał konkurs recytatorski zorganizowany w naszej szkole w ramach projektu „Mistrzyni Szymborska”. Wzięło w nim udział … aż siedem uczennic z klas IV-VI. Poezja naszej Noblistki nie jest wbrew pozorom  najłatwiejsza, dlatego bardzo szkoda, że

plus
  • Lucja
  • 0 com.
1czw. 2023

TYLKO NA ROWERZE!

Dużym zainteresowaniem cieszył się gminny konkurs plastyczny zorganizowany pod hasłem „Z samochodu na rower, czyli jak być ECO!”.
Dla autorów najciekawszych prac czekały wspaniałe nagrody – rowery, hulajnogi oraz sprzęt rowerowy: kaski, liczniki, pompki, latarki. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom oraz

plus
  • Lucja
  • 0 com.
1czw. 2023

DZIEŃ DZIECKA

1 czerwca to długo oczekiwany dzień przez wszystkie dzieci. W naszej szkole obchodziliśmy to święto bardzo aktywnie. Na początek dzieci klas I-III podzieliły się na grupy i z wielkim zaangażowaniem brały udział w grze terenowej. Z mapą w ręku musiały

plus
  • Angelika
  • 0 com.
1czw. 2023

Z SAMOCHODU NA ROWE, CZYLI JAK BYĆ ECO! – GALA KONKURSOWA

Gminny Konkurs Plastyczny
„Z samochodu na rower, czyli jak być ECO! Czyste powietrze Zrównoważony transport”.
Siedemnaścioro naszych przedszkolaków przystąpiło do Gminnego Konkursu Plastycznego organizowanego przez Gminę Drwinia. W ramach konkursu dzieci przygotowały prace plastyczne  nawiązujące do hasła: „Z samochodu na rower, czyli

plus
  • Angelika
  • 0 com.
1czw. 2023

DZIEŃ DZIECKA

Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat. (Janusz Korczak)
Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń! Nasze przedszkolaki również świętowały. Korzystając z pięknej

plus
  • Lucja
  • 0 com.
31śr. 2023

OGNISKO KLASY IV

Koniec roku tuż, tuż. Wprawdzie oceny jeszcze niewystawione, ale w ostatni dzień maja klasa czwarta postanowiła zorganizować pożegnalne ognisko; wszak za trzy tygodnie rozstaniemy się na 2 miesiące.
Chłopcy spisali się na medal, sprawnie rozpalając ogień pod ułożonym misternie stosikiem drewna

plus
  • Angelika
  • 0 com.
31śr. 2023

WYCIECZKA

31.05.2023 roku z okazji „Dnia Dziecka” całym przedszkolem wybraliśmy się na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego „Pasymo” w Woli Batorskiej. W trakcie pobytu w  „Pasymo” dzieci wzięły udział w wyprawie pt.  „Dzień z życia konika”, podczas której poznały zwyczaje i zachowania

plus
  • Lucja
  • 0 com.
29pon. 2023

STARSI UCZĄ MŁODSZYCH

29 maja pod kierunkiem Pana Wiesława Matusika – nauczyciela wychowania fizycznego odbyła się ciekawa integracyjna lekcja z udziałem klasy Ib i klasy VII. Młodsi uczniowie poznali podstawowe zasady gry w tenisa stołowego, a starsi pokazali swoje umiejętności sportowe. Na zakończenie

plus
  • Angelika
  • 0 com.
29pon. 2023

SPOTKANIE Z MUZYKĄ

29 maja nasze przedszkolaki wzięły udział w lekcji muzyki przygotowanej przez nauczycieli oraz uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Mikluszowicach. Podczas występów muzycy prezentowali instrumenty oraz grali muzyczne zagadki dla dzieci. Celem spotkania było zachęcenie dzieci do podjęcia nauki w

plus
  • Lucja
  • 0 com.
29pon. 2023

A MOŻE DO SZKOŁY MUZYCZNEJ?

29 maja 2023 r. nauczyciele i uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Mikluszowicach zachęcali do rozwijania swoich talentów, którymi może jest właśnie gra na instrumentach… Uczniowie naszej szkoły z uwagą wysłuchali prezentowane utwory muzyczne oraz zapoznali się z instrumentami, na

plus
  • Lucja
  • 0 com.
26pt. 2023

KWIATKI Z OKAZJI DNIA MATKI

Dzień Matki to okazja, aby w sposób szczególny podziękować Mamie za każdy uśmiech, pomoc, trud, poświęcenie, a przede wszystkim – za życie… I można to zrobić na wiele sposobów. Nie mając nic, możemy dać Mamie wszystko!
Uczniowie naszej szkoły – duzi

plus
  • Angelika
  • 0 com.
26pt. 2023

DZIEŃ MAMY

26 maja 2023 roku w naszym przedszkolu panowało wielkie poruszenie. „Dzień Mamy” to dla przedszkolaków jeden z najbardziej wyjątkowych dni w roku. Szczególny czas, w którym dzieci mają okazję pokazać jak bardzo kochają swoje mamy. Z tej właśnie okazji dzieci wraz z Panią

plus
  • Lucja
  • 0 com.
26pt. 2023

POPRAWIANIE SZYMBORSKIEJ

Tak nazwaliśmy kolejne działanie projektowe. Wprawdzie nie mamy wątpliwości,
że Mistrzyni poprawiać nie musimy, ale szóstoklasiści – bo do nich adresowane było to zadanie – choć przez chwilę mogli poczuć się poetami.
Jak to możliwe? Otóż uczniowie otrzymali wersy nieznanego im wiersza

plus
  • Angelika
  • 0 com.
19pt. 2023

SPOTKANIE Z PANEM STRAŻAKIEM

19 maja 2023 roku nasze przedszkole odwiedził Pan Kamil Kolanowski – Prezes jednostki OSP w Mikluszowicach. Pan Kamil na co dzień pracuje w  Jednostce Ratowniczo- Gaśniczej Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie oraz jest ratownikiem medycznym. Spotkanie to wzbudziło

plus
  • Lucja
  • 0 com.
19pt. 2023

3D i ROBOTY ;)

Zabawa z informatyką na całego! Uczniowie bawią się na dodatkowych zajęciach tworząc projekty 3D oraz kierując robotami, i tym samym łączą zabawę z podnoszeniem swoich umiejętności w zakresie kompetencji informatycznych.
plus
  • Angelika
  • 0 com.
18czw. 2023

AKROBACJE I ŻONGLERKA – CYRK

Dnia 18 maja 2023 r. gościliśmy w naszym przedszkolu cyrk. Wszystkie dzieci – począwszy od maluchów aż do starszaków – z zapartym tchem śledziły występy. Program artystyczny zawierał m. in. pokaz żonglerki i akrobacje. Artyści zaprosili także nasze przedszkolaki do wspólnych występów. Tańczący

Skip to content