WYDARZENIA
ZACZAROWANY OGRÓD DOŚWIADCZEŃ
Dnia 26 października 2018 r. klasy I, II, III naszej szkoły w ramach projektu ,,Zdobywamy kompetencje kluczowe” brały udział w wycieczce edukacyjnej do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie.
W ogrodzie uczniowie mieli okazję zobaczyć dużo ciekawych doświadczeń. Zwiedzając zakątek optyki poznali
UWAGA NA DRODZE! LEKCJA NA MIASTECZKU!
Znajomość przepisów ruchu drogowego jest bardzo ważna dla najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Ważna jest teoria i praktyka.
25 X 2018 r. w czasie zajęć na Miasteczku Ruchu Drogowego uczniowie klasy 4 w praktyczny sposób zapoznali się z zasadami bezpiecznego korzystania z
ROBOTYKA NIE TAKA STRASZNA
W ramach projektu „Zdobywamy kompetencje kluczowe” uczniowie kl. VI, VII i VIII wzięli udział w zajęciach z robotyki w Kieleckim Parku Technologicznym.
25 X 2018 r. Właśnie do Kielc udała się grupa uczniów, którzy nie bali się podjąć wyzwania i przy
DYSKOTEKA KLAS IV-VI
Jest czas nauki, jest i czas zabawy. 24 X 2018 r. do południa była nauka, a popołudniu – zabawa. Dziękujemy samorządowi uczniowskiemu za przygotowanie zabawy oraz nauczycielom i rodzicom.ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ
16 października 2018 r. to pamiętna data dla pierwszaków. W tym dniu w murach Szkoły Podstawowej w Mikluszowicach odbyło się uroczyste Ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Przewodnicząca szkoły Zuzanna Gąsiorek powitała przybyłych gości: panią dyrektor Angelikę Świerblewską, nauczycieli, rodziców i uczniów.
BIEG PAPIESKI
W 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, 40. wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową oraz 10. rocznicę nadania naszej szkole imienia Jana Pawła II odbył się IV Bieg Papieski, w którym uczestniczyli przedstawiciele szkół z terenu Gminy Drwinia.
Na czele biegu
JAN PAWEŁ II PATRONUJE NAM JUŻ 10 LAT!
16 października 2018 r. społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej w Mikluszowicach obchodziła dziesiątą rocznicę nadania imienia Jana Pawła II oraz czterdziestą rocznicę powołania Patrona szkoły na Stolicę Piotrową.
Obchody Święta Szkoły rozpoczęto mszą świętą odprawioną przez księdza Rafała Płaczka. Następnie w asyście
ŚWIĘTO PATRONA
Dnia 16 października 2018 r. przedszkolaki wzięły udział w obchodach dziesiątej rocznicy nadania imienia Jana Pawła II naszej Szkole. Z zaciekawieniem oglądały repertuar artystyczny przygotowany przez uczniów. Uczestniczyły także w uroczystym ślubowaniu klasy I.OCZYSZCZACZ POWIETRZA W PRZEDSZKOLU
W ramach programu ,, Czyste powietrze wokół nas” w naszym przedszkolu przeprowadzono cykl zajęć edukacyjnych dotyczących czystości powietrza, przyczyn i skutków zanieczyszczeń, sposobów oczyszczania. Dzieci obejrzały filmy edukacyjne o tematyce ekologicznej, wzięły udział w zabawach badawczych związanych z tematem. Odbył
JAKI ZAWÓD WYBRAĆ?
Wybór zawodu to bardzo ważna decyzja w życiu każdego nastolatka, gdyż dotyczy jego przyszłości. Spotkania zawodoznawcze dają możliwość konfrontacji własnych wyobrażeń z realiami danej pracy.
W piątek 12.10.2018 r. uczniowie kl.8 i 3 gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu z Panią Jadwigą Kicą
DZIEŃ NAUCZYCIELA
14 październik to nie tylko potocznie nazywany Dzień Nauczyciela, to święto wszystkich tych, którzy oddają całe swoje serce, aby dzieciom w przedszkolu było naprawdę dobrze. Świętuje więc pani intendentka, panie kucharki, pani woźna. W tym ważnym dniu dzieci z obu
Dzień Komisji Edukacji Narodowej
Dzień Komisji Edukacji Narodowej zwany popularnie Dniem Nauczyciela został przygotowany przez samorząd uczniowski 12 X 2018 r.
W tym dniu uczniowie dziękowali wszystkim Nauczycielom i Pracownikom szkoły za codzienną pracę. Ciepłe słowa i niesamowity bukiet piosenek wymalował uśmiechy na twarzach obecnych.
SPOTKANIE Z TEATREM
Dzień 11 października 2018 r. był dniem pełnym przygód i wrażeń dla dzieci z naszego przedszkola. Wszystko z powodu ,,Pokahontas”, którą pojechaliśmy poznać. Przedstawienie teatralne oglądaliśmy w Oratorium św. Kingi w Bochni. Wszystkie dzieci były zachwycone.LEDY W KĄCIKU PATRONA
W szafkach sztandarów obu naszych sztandarów pojawiły się ledy, które oświetlają sztandary w szczególne dni.
Ledy zostały założone przez uczniów Koła HTML działającego w ramach projektu „Zdobywamy kompetencje kluczowe”. Początkowo ledy miały być zaprogramowane w arduino i podpięte do prądu, ale
TULIPANY W BARWACH NARODOWYCH
Nasze Przedszkole zorganizowało akcję ,, Biał-czerwone tulipany na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości”. W pogodny, październikowy dzień przedszkolaki z pomocą swoich pań posadziły białe i czerwone tulipany w ogrodzie przedszkolnym, aby w ten sposób uczcić stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.
DYKTANDO NIEPODLEGŁOŚCIOWE NA STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI
VI Małopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” przestało już być
konkursem jednego województwa. W tym roku, w stulecie naszej niepodległości, uczestniczyli w nim uczniowie z 1600 szkół i z 6 województw.
Pisanie tradycyjnego dyktanda to – jak piszą organizatorzy – okazja
MAGICZNE DRZEWO W BOCHEŃSKIM ORATORIUM
W piątek, 5 października 2018 r., uczniowie klas IV-VI mieli możliwość obejrzenia
w bocheńskim Oratorium kolejnej sztuki wystawionej przez aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie. Tym razem twórcy sięgnęli po znaną i bardzo lubianą przez dzieci serię Andrzeja Maleszki „Magiczne drzewo”. Spektakl
BOHATERON
Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w III edycji projektu BohaterON, podczas której mogli we wrześniu i październiku napisać i wysłać życzenia do Powstańców Warszawskich. Kartki można było wysłać również – zupełnie za darmo – online. Włączenie się w BohaterON– w 74. rocznicę Powstania Warszawskiego pokazało, że pamiętamy!
WIZYTA HIGIENISTKI
Dnia 25 września 2018 r.odwiedziła nas higienistka – Pani Basia, która młodszym i starszym przedszkolakom przedstawiła, jak prawidłowo dbać o higienę oraz zdrowie. Dziękujemy za poświęcony czas.ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
28 września 2018 r. odbyła się VIII edycja Światowych Tabliczki Mnożenia (ŚDTM ). Uczestniczyli w niej uczniowie klas 3-8 szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści-czyli wszyscy znający tabliczkę mnożenia. Koordynatorkami akcji były: Pani Edyta Mazurek
i Pani Marta Kaźmirek. ŚDTM odbywają się każdego

