WYDARZENIA

plus
  • Lucja
  • 0 com.
28niedz. 2018

ZACZAROWANY OGRÓD DOŚWIADCZEŃ

Dnia 26 października 2018 r. klasy I, II, III naszej szkoły w ramach projektu ,,Zdobywamy kompetencje kluczowe” brały udział w wycieczce edukacyjnej  do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie.
W ogrodzie uczniowie mieli okazję zobaczyć dużo ciekawych doświadczeń. Zwiedzając zakątek optyki poznali

plus
  • Lucja
  • 0 com.
25czw. 2018

UWAGA NA DRODZE! LEKCJA NA MIASTECZKU!

Znajomość przepisów ruchu drogowego jest bardzo ważna dla najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Ważna jest teoria i praktyka.
25 X 2018 r. w czasie zajęć na Miasteczku Ruchu Drogowego uczniowie klasy 4 w praktyczny sposób zapoznali się z zasadami bezpiecznego korzystania z

plus
  • Lucja
  • 0 com.
25czw. 2018

ROBOTYKA NIE TAKA STRASZNA

W ramach projektu „Zdobywamy kompetencje kluczowe” uczniowie kl. VI, VII i VIII wzięli udział w zajęciach z robotyki w Kieleckim Parku Technologicznym.
25 X 2018 r. Właśnie do Kielc udała się grupa uczniów, którzy nie bali się podjąć wyzwania i przy

plus
  • Lucja
  • 0 com.
24śr. 2018

DYSKOTEKA KLAS IV-VI

Jest czas nauki, jest i czas zabawy. 24 X 2018 r. do południa była nauka, a popołudniu – zabawa. Dziękujemy samorządowi uczniowskiemu za przygotowanie zabawy oraz nauczycielom i rodzicom.
plus
  • Lucja
  • 0 com.
16wt. 2018

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ

16 października 2018 r. to pamiętna data dla pierwszaków. W tym dniu w murach Szkoły Podstawowej w Mikluszowicach odbyło się uroczyste Ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Przewodnicząca szkoły Zuzanna Gąsiorek powitała przybyłych gości: panią dyrektor Angelikę Świerblewską, nauczycieli, rodziców i uczniów.

plus
  • Lucja
  • 0 com.
16wt. 2018

BIEG PAPIESKI

W 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, 40. wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową oraz 10. rocznicę nadania naszej szkole imienia Jana Pawła II odbył się IV Bieg Papieski, w którym uczestniczyli przedstawiciele szkół z terenu Gminy Drwinia.
Na czele biegu

plus
  • Lucja
  • 0 com.
16wt. 2018

JAN PAWEŁ II PATRONUJE NAM JUŻ 10 LAT!

16 października 2018 r. społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej w Mikluszowicach obchodziła dziesiątą rocznicę nadania imienia Jana Pawła II oraz czterdziestą rocznicę powołania Patrona szkoły na Stolicę Piotrową.
Obchody Święta Szkoły rozpoczęto mszą świętą odprawioną przez księdza Rafała Płaczka. Następnie w asyście

plus
  • Angelika
  • 0 com.
16wt. 2018

ŚWIĘTO PATRONA

Dnia 16 października 2018 r. przedszkolaki wzięły udział w obchodach dziesiątej rocznicy nadania imienia  Jana Pawła  II naszej Szkole. Z zaciekawieniem oglądały repertuar artystyczny przygotowany przez uczniów. Uczestniczyły także w uroczystym ślubowaniu klasy I.
plus
  • Angelika
  • 0 com.
15pon. 2018

OCZYSZCZACZ POWIETRZA W PRZEDSZKOLU

W ramach programu ,, Czyste powietrze wokół nas” w naszym przedszkolu przeprowadzono cykl zajęć edukacyjnych dotyczących czystości powietrza, przyczyn i skutków zanieczyszczeń, sposobów oczyszczania. Dzieci obejrzały filmy edukacyjne o tematyce ekologicznej, wzięły udział w zabawach badawczych związanych z tematem. Odbył

plus
  • Lucja
  • 0 com.
12pt. 2018

JAKI ZAWÓD WYBRAĆ?

Wybór zawodu to bardzo ważna decyzja w życiu każdego nastolatka, gdyż dotyczy jego przyszłości. Spotkania zawodoznawcze dają możliwość konfrontacji własnych wyobrażeń z realiami danej pracy.
W piątek 12.10.2018 r. uczniowie kl.8 i 3 gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu z Panią Jadwigą Kicą

plus
  • Angelika
  • 0 com.
12pt. 2018

DZIEŃ NAUCZYCIELA

14 październik to nie tylko potocznie nazywany Dzień Nauczyciela, to święto wszystkich tych, którzy oddają całe swoje serce, aby dzieciom w przedszkolu było naprawdę dobrze. Świętuje więc pani intendentka, panie kucharki, pani woźna. W tym ważnym dniu dzieci z obu

plus
  • Lucja
  • 0 com.
12pt. 2018

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

Dzień Komisji Edukacji Narodowej zwany popularnie Dniem Nauczyciela został przygotowany przez samorząd uczniowski 12 X 2018 r.
W tym dniu uczniowie dziękowali wszystkim Nauczycielom i Pracownikom szkoły za codzienną pracę. Ciepłe słowa i niesamowity bukiet piosenek wymalował uśmiechy na twarzach obecnych.

plus
  • Angelika
  • 0 com.
11czw. 2018

SPOTKANIE Z TEATREM

Dzień 11 października 2018 r. był dniem pełnym przygód i wrażeń dla dzieci z naszego przedszkola. Wszystko z powodu ,,Pokahontas”, którą pojechaliśmy poznać. Przedstawienie teatralne oglądaliśmy w Oratorium św. Kingi w Bochni. Wszystkie dzieci były zachwycone.        
plus
  • Lucja
  • 0 com.
10śr. 2018

LEDY W KĄCIKU PATRONA

W szafkach sztandarów obu naszych sztandarów pojawiły się ledy, które oświetlają sztandary w szczególne dni.
Ledy zostały założone przez uczniów Koła HTML działającego w ramach projektu „Zdobywamy kompetencje kluczowe”. Początkowo ledy miały być zaprogramowane w arduino i podpięte do prądu, ale

plus
  • Angelika
  • 0 com.
10śr. 2018

TULIPANY W BARWACH NARODOWYCH

Nasze Przedszkole zorganizowało akcję ,, Biał-czerwone tulipany na 100-lecie  odzyskania przez Polskę niepodległości”. W pogodny, październikowy dzień przedszkolaki z pomocą swoich pań posadziły białe i czerwone  tulipany w ogrodzie przedszkolnym, aby w ten sposób uczcić stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. 

plus
  • Angelika
  • 0 com.
10śr. 2018

DYKTANDO NIEPODLEGŁOŚCIOWE NA STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI

VI Małopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” przestało już być
konkursem jednego województwa. W tym roku, w stulecie naszej niepodległości, uczestniczyli w nim uczniowie z 1600 szkół i z 6 województw.
Pisanie tradycyjnego dyktanda to – jak piszą organizatorzy – okazja

plus
  • Angelika
  • 0 com.
5pt. 2018

MAGICZNE DRZEWO W BOCHEŃSKIM ORATORIUM

W piątek, 5 października 2018 r., uczniowie klas IV-VI mieli możliwość obejrzenia
w bocheńskim Oratorium kolejnej sztuki wystawionej przez aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie. Tym razem twórcy sięgnęli po znaną i bardzo lubianą przez dzieci serię Andrzeja Maleszki „Magiczne drzewo”. Spektakl

plus
  • Lucja
  • 0 com.
3śr. 2018

BOHATERON

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w  III edycji projektu BohaterON, podczas której mogli we wrześniu i październiku napisać i wysłać życzenia do Powstańców Warszawskich. Kartki można było wysłać również – zupełnie za darmo – online. Włączenie się w BohaterON– w 74. rocznicę Powstania Warszawskiego pokazało, że pamiętamy!

plus
  • Angelika
  • 0 com.
2wt. 2018

WIZYTA HIGIENISTKI

Dnia 25 września 2018  r.odwiedziła nas higienistka – Pani Basia, która  młodszym i starszym przedszkolakom przedstawiła, jak prawidłowo dbać o higienę oraz zdrowie. Dziękujemy za poświęcony czas.  
plus
  • Angelika
  • 0 com.
1pon. 2018

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

28 września 2018 r. odbyła się VIII edycja Światowych Tabliczki Mnożenia (ŚDTM ). Uczestniczyli w niej uczniowie klas 3-8 szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści-czyli wszyscy znający tabliczkę mnożenia. Koordynatorkami akcji były: Pani Edyta Mazurek
i Pani Marta Kaźmirek. ŚDTM odbywają się każdego

Skip to content