WYDARZENIA

plus
  • Lucja
  • 0 com.
12czw. 2016

III edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich

Już trzeci raz na Miasteczku Ruchu Drogowego w Mikluszowicach odbyły się Dni Otwarte Funduszy Europejskich. 12 maja 2016 r. na obiekcie spotkało się kilkaset osób – dzieci, młodzież i dorośli. Wśród wielu atrakcji, każdy znalazł coś, co go zainteresowało.
Europejskie spotkanie

plus
  • Lucja
  • 0 com.
12czw. 2016

Europejskie spotkanie

Nasze maluchy wzięły udział w III edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich, która odbyła się 12 maja 2016 r. na Miasteczku ruchu drogowego w Mikluszowicach.
Przedszkolaki z radością przemaszerowały przez miasteczko wymachując wysoko flagami państw członkowskich Unii Europejskiej. Każdy przedszkolak znał państwo,

plus
  • Lucja
  • 0 com.
12czw. 2016

Unijne malowanie

12 maja 2016 r. podczas III edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich przedszkolaki wzięły udział w konkursie plastycznym, który polegał na namalowaniu Miasteczka Ruchu Drogowego. Maluchy wykazały się olbrzymią fantazją. Nagrodzono autorów najciekawszych prac. Dwa pierwsze miejsca przyznano: Indze Świerblewskiej i

plus
  • Lucja
  • 0 com.
12czw. 2016

Sukces Jarka Fąfary!

Że Jarek Fąfara z kl. IIIa jest mistrzem informatyki, wiadomo nie od dziś. Nie ma dla niego problemu informatycznego w naszej szkole, z którym by sobie nie poradził.
Tym razem spróbował swoich sił w IV Konkursie Informatycznym dla Gimnazjalistów, zorganizowanym przez

plus
  • Angelika
  • 0 com.
12czw. 2016

Bądźmy zdrowi – najlepszy projekt w powiecie

Projekt edukacyjny  „Bądźmy zdrowi”realizowany przez uczniów naszego gimnazjum w ramach realizacji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Trzymaj Formę!” w roku szkolnym 2015/2016  uznany został za najlepszy projekt w powiecie bocheńskim. Gratulujemy całemu uczniowskiemu zespołowi projektowemu oraz koordynatorowi i nauczycielom wspierającym realizację projektu.

plus
  • Angelika
  • 0 com.
11śr. 2016

Klaudia Olipra i Jędrzej Czubek recytowali koncertowo

Uczniowie gimnazjum 11 maja 2016 r. uczestniczyli w X Gminnym Konkursie Recytatorskim poezji Józefa Barana „Bądź, poezjo, źródełkiem czystym…”organizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Mikluszowicach pod patronatem Wójta Gminy Drwinia, Pana Pająka. Szkolni artyści recytowali wiersze Józefa Barana. Klaudia zajęła I miejsce a Jędrzej

plus
  • Angelika
  • 0 com.
10wt. 2016

Gminny Turniej Piłki Nożnej

10.05.2016 w Mikluszowicach odbył  się Gminny Turniej Piłki Nożnej. Dziewczęta z naszego Gimnazjum wywalczyły I miejsce. Chłopcy zajęli II miejsce. Gratulujemy uczniom oraz opiekunom drużyn.    
plus
  • Lucja
  • 0 com.
9pon. 2016

Wycieczka do Oświęcimia i Wadowic

Są takie miejsca, które należy zobaczyć w życiu jeden raz ku przestrodze…, by pamiętać. Jednym z takich miejsc jest niemiecki obóz Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.
Uczniowie gimnazjum zwiedzili go 9 maja 2016 r. Przygnębiające budynki, ekspozycje przywołujące dramatyczne wydarzenia z czasów II

plus
  • Angelika
  • 0 com.
6pt. 2016

Ciekawe spotkania w Bochni … z aktorami i strażakami.

Dnia 6.05.2016r. obie grupy z naszego przedszkola odwiedziły siedzibę Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bochni. Na miejscu dzieci spotkały pracowników straży, poznały specyfikę ich pracy, jak również miały możliwość obejrzenia sprzętu jakim strażacy dysponują na co dzień.  Podczas rozmowy

plus
  • Angelika
  • 0 com.
5czw. 2016

Gminny Turniej Piłki Nożnej Chłopców

5.05.2016 na Orliku w Mikluszowicach odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych. I miejsce wywalczyła drużyna z naszej szkoły.    
plus
  • Angelika
  • 0 com.
4śr. 2016

Przygoda niegrzecznej żabki – mali aktorzy

27 kwietnia 2016 roku nasze najmłodsze przedszkolaki reprezentowały nasza placówkę w Gminnym Przeglądzie Teatrzyków Przedszkolnych w Grobli. Dzieci wystąpiły z przedstawieniem pt. „Przygoda niegrzecznej żabki” oraz obejrzały  spektakle w wykonaniu kolegów i koleżanek z przedszkoli z terenu naszej gminy.  Gratulujemy

plus
  • Angelika
  • 0 com.
3wt. 2016

2 maja Święto Flagi

2 maja to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.  Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mikluszowicach wzięli udział w uroczystym wciągnięciu przy dźwiękach „Mazurka Dąbrowskiego” flagi państwowej na maszt przy Urzędzie Gminy Drwinia.      
plus
  • Angelika
  • 0 com.
2pon. 2016

Święto Flagi

2 maja to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W tym dniu przedszkolaki, wspólnie ze starszymi kolegami ze szkół  oraz harcerzami z Mikluszowic i Grobli, wzięły udział w uroczystym wciągnięciu przy dźwiękach „Mazurka Dąbrowskiego” flagi państwowej na maszt przy Urzędzie Gminy Drwinia.

plus
  • Angelika
  • 0 com.
2pon. 2016

Nasze flagi

Święto Flagi, chociaż krótkie stażem, zadomowiło się już na dobre także w naszej małej ojczyźnie, co znalazło swoje odzwierciedlenie w miejscowym przedszkolu. Nasi milusińscy z wielkim zaangażowaniem podjęli się trudnego zadania tworzenia naszego symbolu polskości. Trzeba dodać, że – zainspirowani

plus
  • Lucja
  • 0 com.
30sob. 2016

Wyróżnienie dla Dawida!

Dawid Kolanowski reprezentował powiat bocheński w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, który odbył się 30 kwietnia 2016 r. w Wieliczce.
W etapie powiatowym Dawid odniósł bezapelacyjne zwycięstwo. W Wieliczce spotkał się ze zwycięzcami etapów powiatowych Małopolski. I

plus
  • Lucja
  • 0 com.
29pt. 2016

225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

Konstytucja 3 maja uchwalona w 1791 r. była pierwszą w Europie, a drugą na świecie. W tym roku mija 225. rocznica jej uchwalenia, co uroczyście uczczono podczas apelu gimnazjalnego – 29 kwietnia 2016 r.
Apel z tej okazji przygotowali uczniowie kl.

plus
  • Lucja
  • 0 com.
29pt. 2016

Wiwat 3 maj!

Tuż przed majowym weekendem uczniowie kl. I – III pod okiem swoich wychowawczyń – p. Ewy Zdulecznej, p. Edyty Sadulskiej i p. Renaty Kociołek, przygotowali uroczysty apel z okazji 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.
Przedstawienie przybliżające historię Polski z XVIII

plus
  • Lucja
  • 0 com.
29pt. 2016

1050 rocznica chrztu Polski – PAMIĘTAMY!

29 kwietnia 2016 r. w naszej szkole odbyła się inscenizacja upamiętniająca wydarzenia
sięgające czasów Mieszka I. Przygotowali ją czwartoklasiści pod okiem swej wychowawczyni – p. Marty Panek.
Widzowie mogli obejrzeć sceny z życia średniowiecznych wojów, towarzyszyli dziewczętom zmierzającym do świętego gaju, aby

plus
  • Lucja
  • 0 com.
29pt. 2016

Sukces uczniów klas I-III

29 kwietnia 2016 roku w Szkole Podstawowej w Drwini odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Wiosna w przyrodzie”. Trzech uczestników – przedstawiciele klas I-III, reprezentowało naszą szkołę. Z dużym powodzeniem.
III miejsce „wyrecytowali”  Julia Oleksińska i Wojciech Jankowicz, wyróżnienie zdobyła

plus
  • Lucja
  • 0 com.
28czw. 2016

Brawo dla najlepszych SPORTOWCÓW!

Rewelacyjne wyniki w sporcie są możliwe! Udowodnili to chłopcy, którzy na co dzień ciężko trenują i chodzą do naszej szkoły. Dzięki swojej pracy znaleźli się w gronie najlepszych sportowców, którzy otrzymali stypendia od Wójta Gminy Drwinia.
W gronie najlepszych są: Dawid

Skip to content