WYDARZENIA
III edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich
Już trzeci raz na Miasteczku Ruchu Drogowego w Mikluszowicach odbyły się Dni Otwarte Funduszy Europejskich. 12 maja 2016 r. na obiekcie spotkało się kilkaset osób – dzieci, młodzież i dorośli. Wśród wielu atrakcji, każdy znalazł coś, co go zainteresowało.
Europejskie spotkanie
Europejskie spotkanie
Nasze maluchy wzięły udział w III edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich, która odbyła się 12 maja 2016 r. na Miasteczku ruchu drogowego w Mikluszowicach.
Przedszkolaki z radością przemaszerowały przez miasteczko wymachując wysoko flagami państw członkowskich Unii Europejskiej. Każdy przedszkolak znał państwo,
Unijne malowanie
12 maja 2016 r. podczas III edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich przedszkolaki wzięły udział w konkursie plastycznym, który polegał na namalowaniu Miasteczka Ruchu Drogowego. Maluchy wykazały się olbrzymią fantazją. Nagrodzono autorów najciekawszych prac. Dwa pierwsze miejsca przyznano: Indze Świerblewskiej i
Sukces Jarka Fąfary!
Że Jarek Fąfara z kl. IIIa jest mistrzem informatyki, wiadomo nie od dziś. Nie ma dla niego problemu informatycznego w naszej szkole, z którym by sobie nie poradził.
Tym razem spróbował swoich sił w IV Konkursie Informatycznym dla Gimnazjalistów, zorganizowanym przez
Bądźmy zdrowi – najlepszy projekt w powiecie
Projekt edukacyjny „Bądźmy zdrowi”realizowany przez uczniów naszego gimnazjum w ramach realizacji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Trzymaj Formę!” w roku szkolnym 2015/2016 uznany został za najlepszy projekt w powiecie bocheńskim. Gratulujemy całemu uczniowskiemu zespołowi projektowemu oraz koordynatorowi i nauczycielom wspierającym realizację projektu.
Klaudia Olipra i Jędrzej Czubek recytowali koncertowo
Uczniowie gimnazjum 11 maja 2016 r. uczestniczyli w X Gminnym Konkursie Recytatorskim poezji Józefa Barana „Bądź, poezjo, źródełkiem czystym…”organizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Mikluszowicach pod patronatem Wójta Gminy Drwinia, Pana Pająka. Szkolni artyści recytowali wiersze Józefa Barana. Klaudia zajęła I miejsce a Jędrzej
Gminny Turniej Piłki Nożnej
10.05.2016 w Mikluszowicach odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej. Dziewczęta z naszego Gimnazjum wywalczyły I miejsce. Chłopcy zajęli II miejsce. Gratulujemy uczniom oraz opiekunom drużyn.Wycieczka do Oświęcimia i Wadowic
Są takie miejsca, które należy zobaczyć w życiu jeden raz ku przestrodze…, by pamiętać. Jednym z takich miejsc jest niemiecki obóz Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.
Uczniowie gimnazjum zwiedzili go 9 maja 2016 r. Przygnębiające budynki, ekspozycje przywołujące dramatyczne wydarzenia z czasów II
Ciekawe spotkania w Bochni … z aktorami i strażakami.
Dnia 6.05.2016r. obie grupy z naszego przedszkola odwiedziły siedzibę Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bochni. Na miejscu dzieci spotkały pracowników straży, poznały specyfikę ich pracy, jak również miały możliwość obejrzenia sprzętu jakim strażacy dysponują na co dzień. Podczas rozmowy
Gminny Turniej Piłki Nożnej Chłopców
5.05.2016 na Orliku w Mikluszowicach odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych. I miejsce wywalczyła drużyna z naszej szkoły.Przygoda niegrzecznej żabki – mali aktorzy
27 kwietnia 2016 roku nasze najmłodsze przedszkolaki reprezentowały nasza placówkę w Gminnym Przeglądzie Teatrzyków Przedszkolnych w Grobli. Dzieci wystąpiły z przedstawieniem pt. „Przygoda niegrzecznej żabki” oraz obejrzały spektakle w wykonaniu kolegów i koleżanek z przedszkoli z terenu naszej gminy. Gratulujemy
2 maja Święto Flagi
2 maja to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mikluszowicach wzięli udział w uroczystym wciągnięciu przy dźwiękach „Mazurka Dąbrowskiego” flagi państwowej na maszt przy Urzędzie Gminy Drwinia.Święto Flagi
2 maja to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W tym dniu przedszkolaki, wspólnie ze starszymi kolegami ze szkół oraz harcerzami z Mikluszowic i Grobli, wzięły udział w uroczystym wciągnięciu przy dźwiękach „Mazurka Dąbrowskiego” flagi państwowej na maszt przy Urzędzie Gminy Drwinia.
Nasze flagi
Święto Flagi, chociaż krótkie stażem, zadomowiło się już na dobre także w naszej małej ojczyźnie, co znalazło swoje odzwierciedlenie w miejscowym przedszkolu. Nasi milusińscy z wielkim zaangażowaniem podjęli się trudnego zadania tworzenia naszego symbolu polskości. Trzeba dodać, że – zainspirowani
Wyróżnienie dla Dawida!
Dawid Kolanowski reprezentował powiat bocheński w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, który odbył się 30 kwietnia 2016 r. w Wieliczce.
W etapie powiatowym Dawid odniósł bezapelacyjne zwycięstwo. W Wieliczce spotkał się ze zwycięzcami etapów powiatowych Małopolski. I
225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja
Konstytucja 3 maja uchwalona w 1791 r. była pierwszą w Europie, a drugą na świecie. W tym roku mija 225. rocznica jej uchwalenia, co uroczyście uczczono podczas apelu gimnazjalnego – 29 kwietnia 2016 r.
Apel z tej okazji przygotowali uczniowie kl.
Wiwat 3 maj!
Tuż przed majowym weekendem uczniowie kl. I – III pod okiem swoich wychowawczyń – p. Ewy Zdulecznej, p. Edyty Sadulskiej i p. Renaty Kociołek, przygotowali uroczysty apel z okazji 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.
Przedstawienie przybliżające historię Polski z XVIII
1050 rocznica chrztu Polski – PAMIĘTAMY!
29 kwietnia 2016 r. w naszej szkole odbyła się inscenizacja upamiętniająca wydarzenia
sięgające czasów Mieszka I. Przygotowali ją czwartoklasiści pod okiem swej wychowawczyni – p. Marty Panek.
Widzowie mogli obejrzeć sceny z życia średniowiecznych wojów, towarzyszyli dziewczętom zmierzającym do świętego gaju, aby
Sukces uczniów klas I-III
29 kwietnia 2016 roku w Szkole Podstawowej w Drwini odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Wiosna w przyrodzie”. Trzech uczestników – przedstawiciele klas I-III, reprezentowało naszą szkołę. Z dużym powodzeniem.
III miejsce „wyrecytowali” Julia Oleksińska i Wojciech Jankowicz, wyróżnienie zdobyła
Brawo dla najlepszych SPORTOWCÓW!
Rewelacyjne wyniki w sporcie są możliwe! Udowodnili to chłopcy, którzy na co dzień ciężko trenują i chodzą do naszej szkoły. Dzięki swojej pracy znaleźli się w gronie najlepszych sportowców, którzy otrzymali stypendia od Wójta Gminy Drwinia.
W gronie najlepszych są: Dawid

