WYDARZENIA

plus
  • Lucja
  • 0 com.
9czw. 2017

Zapomniany cmentarz – spotkanie z archeologiem

9 marca 2017 r. w naszej szkole miało miejsce spotkanie z Panem Markiem Materną – archeologiem, pracownikiem Muzeum w Bochni, który w 2014 r. prowadząc prace przy drodze wiodącej z kościoła do szkoły, odkrył 68 grobów. Od lat mieszkańcy Mikluszowic

plus
  • Angelika
  • 0 com.
9czw. 2017

Czamisie – gimnazjaliści czytali bajki przedszkolakom

8 i 9 marca 2017 r. nasze przedszkolaki gościły w swoich progach bardzo sympatyczne osóbki, które chciały podarować im tak zwane „CZAMISIE”. Co to takiego? To nic innego jak CZAS, MIŁOŚĆ i SIEBIE… Chęć spędzenia z nimi czasu, kilka minut

plus
  • Lucja
  • 0 com.
8śr. 2017

Wieczorne spotkanie Pań

8 marca 2017 r. w Klubie w Mikluszowicach, Panie obchodziły swoje święto, na które wszystkie mieszkanki Mikluszowic zaprosiła Pani Sołtys – Maria Przyborowska. Gromadce przybyłych Pań czas umilili uczniowie naszej szkoły, którzy pod okiem p. Edyty Mazurek przygotowali pełen humoru

plus
  • Angelika
  • 0 com.
8śr. 2017

Dzień Kobiet w przedszkolu

Aby tradycji stało się zadość 8 marca w 2017 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Kobiet. Na ten wyjątkowy dzień, chłopcy z obu grup pod kierunkiem wychowawców: Pani Doroty Cetnarowskiej oraz Pani Katarzyny Burzawy przygotowali krótką część artystyczną dla wszystkich

plus
  • Angelika
  • 0 com.
8śr. 2017

Dzień Kobiet

Chłopcy z SU, 8 marca przygotowali miłą niespodziankę Paniom i koleżankom. Na szkolnej scenie swoje umiejętności  zaprezentowali gimnazjalni kabareciarze. Panowie  wybrali  wśród dziewczyn  miss w różnych kategoriach. Mężczyźni  złożyli Paniom życzenia, podkreślając, że to One czynią świat piękniejszym i lepszym,

plus
  • Lucja
  • 0 com.
6pon. 2017

Pamięć o Żołnierzach Wykletych

Gimnazjaliści z klas trzecich przygotowali 6 marca 2017 r. apel o Żołnierzach Wyklętych. W godzinach przedpołudniowych mogli w nim uczestniczyć wszyscy uczniowie naszej szkoły. Wiersze, fragmenty wspomnień i fakty historyczne wzbogacono śpiewem i muzyką. Przywołano pamięć: Inki, Zagończyka, Pileckiego, Ognia,

plus
  • Angelika
  • 0 com.
4sob. 2017

Kosmiczne zajęcia

W ubiegłym tygodniu grupa młodsza miała iście „kosmiczne zajęcia”. Cały tydzień dzieci uczyły się o wszechświecie, planetach a w tym między innymi o jednej najważniejszej, która interesuje nas najbardziej – planecie Ziemia. Przedszkolaki poznawały tajniki kosmosu, zapoznawały się z nowymi

plus
  • Lucja
  • 0 com.
3pt. 2017

OTWP – mamy zwycięzców!

Od wielu lat uczniowie naszej szkoły zajmują wysokie lokaty w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Tak było i w tym roku. Podczas eliminacji gminnych, które odbyły się 3 marca 2017 r. w nowej strażnicy w Dziewinie, wszyscy nasi

plus
  • Angelika
  • 0 com.
2czw. 2017

Czekamy na wiosnę

Jest przedwiośnie – pora oczekiwania na Wiosnę. Chociaż przedszkolaki lubią zimę, to jednak bardzo tęsknią za słoneczkiem i zabawami w ogrodzie przedszkolnym. Wraz z Panią Kasią postanowiły  uprzyjemnić sobie czas oczekiwania i zrobić wiosnę w przedszkolu. Dzieci wykonały różne prace

plus
  • Lucja
  • 0 com.
1śr. 2017

W hołdzie Żołnierzom Wyklętym

Uczniowie gimnazjum zostali nagrodzeni w Międzyszkolnym Konkursie o Żołnierzach Wyklętych zorganizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 2 w Bochni.
W konkursie na plakat II miejsce zajęła Joanna Mazurek z kl. IIIa, wyróżniono prace: Aleksandry Szal z kl. IIIb i Justyny Styczeń

plus
  • Lucja
  • 0 com.
1śr. 2017

Tropem Wilczym

1 marca przypada Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Tego dnia w naszej szkole została zorganizowana akcja „Wilczym Tropem”, podczas której zostały rozwieszone informacje o Żołnierzach Wyklętych oraz wiadomości o tym, dlaczego właśnie 1 marca ustanowiono świętem Wyklętych. Akcja zakończy się 6

plus
  • Lucja
  • 0 com.
27pon. 2017

MegaMisja w naszej szkole!

MegaMisja, czyli cyfrowa edukacja w świetlicy szkolnej
MegaMisja to pierwszy, kompleksowy program edukacji cyfrowej prowadzony w świetlicach szkolnych. Skierowany jest do dzieci w wieku 6-10 lat, które z każdym rokiem stanowią coraz liczniejszą grupę użytkowników internetu. Organizatorem programu jest Fundacja Orange. W

plus
  • Angelika
  • 0 com.
26niedz. 2017

Integracyjny Bal Karnawałowy

Tradycyjnie, po raz kolejny nasi wolontariusze wraz z opiekunami Panią Martą Piwowarczyk, Panią Marzeną Machaj oraz  Panią Dyrektor Angelika Świerblewską zostali zaproszeni na zabawę karnawałową do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bochni. Nasi wieloletni przyjaciele jak zawsze przygotowali wspaniałe spotkanie oraz bardzo

plus
  • Lucja
  • 0 com.
23czw. 2017

Wyślij pączka do Afryki

Już trzeci raz nasi uczniowie przyłączyli się do akcji organizowanej przez Fundację Kapucyni i Misje, mającej na celu wsparcie sierot w Republice Środkowej Afryki.
23 lutego 2017 r. w Tłusty Czwartek uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum sprzedawali pączki wśród uczniów i

plus
  • Angelika
  • 0 com.
23czw. 2017

MegaMisja – uczniowie zdobyli tableta

Uczniowie  świetlicy w ramach programu Mega Misja zdobyli tableta.  Nagrodę uczniom oraz opiekunowi wręczyła Pani Dyrektor  na zajęciach świetlicowych. Pogratulowała uczniom oraz  opiekunowi świetlicy i koordynatorowi całego programu  Pani Lidii Jodłowskiej- Rzucidło nagrody oraz wielkiego zaangażowania w realizację programu. Celem

plus
  • Angelika
  • 0 com.
23czw. 2017

Tłusty Czwartek w przedszkolu

I cóż z tego, że to bomba kaloryczna. Tradycja w narodzie rzecz święta, a my – Przedszkole w Mikluszowicach – dobre tradycje pielęgnujemy. Stąd Tłusty Czwartek bez pączków byłby jakiś niepełny. Ale nie u nas… Od samego rana zapach pieczonych

plus
  • Angelika
  • 0 com.
21wt. 2017

Bal karnawałowy

„Wszyscy bawią się wspaniale jak co roku w karnawale”.
Okres karnawału to czas przepełniony muzyką, zabawą oraz wspaniałym nastrojem.
Bale, maskarady i zabawy karnawałowe są bardzo miłym akcentem tego czasu. Można by rzec…  Jak karnawał to karnawał – nawet w przedszkolu!
Aby tradycji

plus
  • Lucja
  • 0 com.
21wt. 2017

DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

21 lutego 2017 r. podczas lekcji języka polskiego w klasach IV – VI odbyły się konkursowe zmagania mające na celu usprawnienie kompetencji językowych uczniów. W ten sposób czynnie włączyliśmy się do obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Datę wybrano nieprzypadkowo. Ma

plus
  • Angelika
  • 0 com.
17pt. 2017

Cyberprzemoc i i odpowiedzialność prawna nieletnich – spotkanie z policją

17 lutego 2017 roku uczniowie naszego Gimnazjum uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich. Spotkanie poprowadzili pan  Grzegorz Maj oraz Anna Jędrecka – policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bochni. Głównym celem spotkania było kształtowanie postawy odpowiedzialności za

plus
  • Lucja
  • 0 com.
17pt. 2017

Walentynki

W piątek, 17 lutego 2017 r. obchodziliśmy w szkole Dzień Zakochanych – popularne Walentynki. Dzieci ze świetlicy szkolnej przygotowały specjalną urnę walentynkową, do której każdy mógł wrzucić walentynkę dla swojego wybranka lub wybranki.  Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego  zajęli się roznoszeniem

Skip to content